Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata vagyok?

Pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

Anyámtól azt hallgatom napok óta, hogy beteg vagyok, mert szeretem a kínzós filmeket, és néha megijesztem a kutyámat.

Vannak olyan dolgok is amikről még ő sem tud. Pl: sokszor bántom magam, a halálra vágyom, néha meg sem érzem a fájdalmat (tegnap a villát belevágtam erőből a kezembe, mert a tesóm rossz dolgokat mondott rám; vérzett is, és már megjelentek a kék és zöld foltok, de nem éreztem fájdalmat).

2 évvel ezelőtt nem voltam ilyen, érzékeny voltam, mindenkinek segítettem, de sokan kihasználtak, és mély depresszióba estem. Azóta egyre rosszabb az állapotom. Lehet, jobb lenne, ha megszabadítanám a világot egy pszichopatától.


2020. dec. 22. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichopata nem vagy. Nem hiszem, hogy egy pszichopata érzékeny lenne.
2020. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagy pszichopata. Ahogy elmondtad mély depresszióba estél és ezen kéne segíteni pszichológusnak vagy pszichiáternek.
2020. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se öld meg magad, mert azzal ártanál a szeretteidnek és barátaidnak! Tudod milyen fájdalmas lehet az ha egy barátot vagy egy családtagot veszít el az ember?! Akárhogy is viselkednek, ők tényleg szeretnek téged, hisz mindenki máshogy mutatja ki az érzéseit. Próbáld meg pozitívan nézni az életet, hiszen mindenben van egy kis öröm is. Én is voltam depressziós, a vonat elől ugrottam el szinte az utolsó pillanatban. Nem éri meg az öngyilkosság. Tudom.

Esetleg, ülj le beszélni a szüleiddel, kérj segítséget, pszichológust akár.

2020. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha pszichopata lennél, nem bántottad volna magad egy beszólás miatt. Ahhoz érzelem kell, az meg tudtommal nincs a pszichopatáknak.


Inkább lehetsz depressziós, önbizalomhiányos, érzelmileg elhanyagolt, ilyesmi.


A filmeknek ehhez sok köze nincs, ízlés dolga, ki mit szeret nézni. Persze ha 0-24 ezekre vagy rákattanva, az már nem túl bíztató, de ha nem, akkor nincs azzal baj.


Ha nyitott vagy rá, menj egy pszichológushoz, segíthet, hidd el.

2020. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


A kutyát viszont ne ijesztgesd, nem tehet ő arról, hogy neked most rossz. Ha ezen akadt ki anyád, azt megértem.

2020. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 mindenki azt mondja, hogy tedd azt, amit szeretnél, ne másokkal foglalkozz, hanem saját magaddal. Akkor hol is van az igazság? Szerintem az öngyilkosok erősek, képesek változtatni a rossz életükön. Mindenki azt szajkózza, hogy legyél boldog, de kérdem én, hogy lehet boldog valaki, akkor ha csak azért él, mert a "szeretteinek hiányozna". Ha az rossz és önző dolog, hogy valaki öngyilkos lesz, akkor az milyen, ha egy embernek csak azért kell élnie, mert mások azt akarják?

#4 nem nézek egész nap ilyen filmeket, szoktam romantikusakat is nézni.

2020. dec. 22. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen az a mondás, de nem az öngyilkosságra értik. Előbb utóbb megtalálod a célod, nem kell ezen tornod a fejed, élj saját magad miatt. Azért gondolod így mert depressziós vagy. Adj esélyt magadnak, járj pszichológushoz.
2020. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem vagy pszichopata. Az nem ilyen, s nem tesz fel ilyen kérdéseket. Egy pszichopata nem bántaná magát, nem akarna meghalni.
2020. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!