Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vigyázzak a barátomra?

Hogyan vigyázzak a barátomra?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom elég stresszes környezetben él. Most a karantén alatt sokkal csendesebb lett és visszahúzódóbb, gondolom mert együtt kell lennie a családjával. Nehezen tudom kimozdítani, de néha sikerül. Filmezni, macskázni jön át a leggyakrabban és olyankor iszunk is egy kicsit. Az én hibám, velem itta az első sörét is, de nem tudtam, hogy ez lesz belőle. A lényeg, hogy azt látom nincs semmi önkontrollja az ivás terén. Ha elérakod megissza az utolsó cseppig. Egy üveg bort elpusztít 10 perc alatt és ha elérakok mást is, akkor addig tolja, amíg ki nem dől. Amióta észrevettem ezt azóta nem rakok elé semmit. Cigit is én adtam neki először, de szerencsére nem tetszett neki. Otthon titokban meghúzza a piákat vagy vesz magának és kiül este sörözni a közeli eldugott fás részre, ha már nagyon nem bírja a családjával. Nem tagadja, elmond mindent, ha rákérdezek, de nem hiszem, hogy látja mekkora probléma ez. Még csak 18 éves. Bűntudatom van, hogy én adtam a kezébe mikor 18 lett. Olyan élettelen is. Ha nem csinálok neki kaját, akkor nem eszik, nem is szól. Tologatni kell, mondani merre menjen, közlekedni sem tud, a várost sem ismeri. Eddig kis fura, vicces, élettelen gyerek volt, de most komor, szomorú és élettelen. Mint valami baba vagy robot. Az arca is, a szemei is. Nem tudom hogy vigyázzak rá. Próbálok sok időt tölteni vele, kirángatni otthonról, de nem tudom mi mást tudok tenni. A családja leszarja mi van vele. Vannak hegei is, de nem érdekel senkit(lehülyézik aztán csókolom).

Hogyan vigyázzak rá?



2020. dec. 22. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Családsegítővel felvenni a kapcsolatot. Akár te is elkisérheted, ezzel is támogatva.

Amíg oda eljutok, tartsd szemmel és szóval, amilyen gyakran csak lehet.

2020. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!