Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ennek a jelenségnek neve?

Van ennek a jelenségnek neve?

Figyelt kérdés

Egy gyerek úgy nő fel, hogy a szülei rengeteget veszekednek, néha el is durvul a helyzet. A gyerek fél, sír. Belép a kamaszkorba, depressziós lesz, öngyilkosságról fantáziál. Kicsit később, 18 évesen miközben egy vitát hallgat elszakad benne valami. Onnantól kezdve a szülők akár meg is ölhetik egymást a gyerek nem reagál. Nem sír, nem fél, nem érdekli. Fapofával hallgatja végig a kiabálásokat és nem érez semmit. Üres lesz belülről és nem tölti ki semmi.

Hogyan nevezzük ezt a jelenséget? Mi szakadhatott el?



2020. dec. 22. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon durva lehet. Szociális fóbia talán.
2020. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi lehet a neve, de éltem már át hasonlót. Nem tudom leírni, hogy mit éreztem akkor, leginkább semmit, ültem és bámultam magam elé, nem voltam szomorú, de boldog sem, nem éreztem fájdalmat, nem sírtam, csak néha egy-egy könnycsepp gôrdült ki a szemem sarkából. Senkinek sem kívánom, nagyon mély sebet hagyott bennem az a röpke pár pillanat, ami nekem óráknak tûnt.
2020. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Angel3000 ***** válasza:
59%
Szia! Ugy gondolom Depressziód van! A depresszió tûnetei: Az örömre való kèpessèg elvesztèse. Fásultság èrzèse! Rendszerint kevesebb èrdeklôdès a szex iránt. A napi tevèkenysègek iránti èrdeklôdès elvesztèse. Csökkent koncentrálás, akadályoztatott gondolkodás. A beteg èrzelemmentesen monoton hangon beszèl. Elfordulás a tevèkenysègektôl ès a kapcsolatoktól.
2020. dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!