Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől lehet kérni a TB alapú...

Kitől lehet kérni a TB alapú pszichológus segítségét és hány alkalom ingyenes?

Figyelt kérdés

Magánt is próbáltam, de nem találtam még jót, szóval azzal a kommenttel nem segítetek, hogy menjek magánba.

Az iskolapszichológust megjártam, de lejárt az ingyenes alkalmak száma ott már sajnos.

A háziorvosnak mondjam, hogy depressziós vagyok, vagy kihez kell fordulni? és ott hány alkalmat adnak?

Itt az egyik kérdés alatt olvastam, hogy csak 4et, azzal megint nem lennék előbbre.



2020. dec. 23. 12:58
A kérdező szavazást indított:
4 alkalom
6 alkalom
Ahány csak kell, hogy megoldd a problémát, ezt a szakorvos állapítja meg.
Kommentekben várom, hogy kinél lehet jelentkezni pl. háziorvos, kórház, fogalmam sincs, kit hívjak.
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos ad beutalót a pszichiátriára, és a pszichiáter engedélyezheti a pszichológussal történő konzultációt, ha indokoltnak látja.
2020. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az indoklásod nem logikus, attól, hogy eddig nem találtál jó magánt (miért nem?), még kereshetsz tovább, mi a garancia, hogy az állami jó lesz? Nem tudok róla, hogy lenne korlát, az iskolapszichológusnál sincs, de ő nem végez terápiát. A helyi pszichiátriai gondozóba menj, de jobb lenne pszichológussal kezdeni, mint hogy a pszichiáter rögtön gyógyszerezzen. A háziorvos is el tud igazítani. Azért ne diagnosztizáld magadat, lehet, hogy csak kamasz vagy veszekedős családdal.
2020. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez elég durván hangzik, hogy beutalót ad a pszichiátriára. 1. Szóval ha elmegyek a pszichiáterhez, akkor ha úgy ítéli meg, akár beutalhat "benti" kezelésre is??? 2. Gyógyszer nélkül nem úszom meg, ha a TB-t választom?
2020. dec. 23. 13:17
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es 26 leszek, másoddiplomát csinálok, így volt "iskola"pszichológus.


Nincs garancia semmire, de hátha, mert nem az óradíjra megy akkor.


"Nem tudok róla, hogy lenne korlát, az iskolapszichológusnál sincs." Nekem az első alkalommal közölték, hogy x alkalmat mehetek összesen, szóval igenis van korlát. Lehet, hogy nem mindenhol, de az én esetemben, az én egyetememen van. Ha kiírom, hogy van, akkor minek kötsz bele olyannal, amiről nem is tudsz?


Bocs, de frusztrált vagyok és még egy jó segítőt se tudok találni. Építő kommentek up.

2020. dec. 23. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, dehogy! A pszichiátriai szakrendelésre nem is kell beutaló! Kényszerkezelni meg csak azt lehet, aki ön-vagy közveszélyes, amúgy a saját tested felett te rendelkezel (ill. a szülő). Gyógyszert se vagy köteles szedni, csak előfordulhat, hogy a pszichiáter nem ajánl fel pszichoterápiát. De valahogy úgy érzem, hogy te nem vagy depressziós. Az iskolapszichológus mondott ilyet? Miből gondolod, hogy az vagy?
2020. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös nem biztos, hogy pont klinikai depresszióban szenvedek, de valami gubanc van velem, az biztos. Amit rendbe kellene tennem egy szakemberrel.
2020. dec. 23. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Ja, kérdező, ha te félrevezetsz! Az egyetem nem iskola! Az egyetemi pszichológus nem iskolapszichológus! Ne engem vádolj amiatt, amit te írtál tévesen.

Mért nem tudsz egy jó segítőt találni? Kb 1000 pszichológus hirdeti magát, igaz, hogy pénzért. Tb alapon a pszichiátriai szakrendeléshez fordulhatsz, vagy helyileg ez lehet a kórházban, de a covid miatt lehet, hogy nincs terápia. A háziorvos biztos tudja a helyi lehetőségeket.

2020. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

A háziorvoshoz menj.


Pszichológus soha nem fog gyógyszert felírni, mert nem orvos.


Pszichiáter írhat fel, de ha nem akarod, akkor megmondod neki és nem ír, és mást próbál.


Az, hogy pszichiátriának hívnak egy helyet, ahol dolgozik pszichiáter, ne tévesszen meg.


Az akaratod ellen senki nem fog csinálni veled semmit. Az egy egészen más kategória.

2020. dec. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Az egyetemi pszichológus fogta és elzavart, miközben nem vagy rendben? Azt se mondta, fakereszt? Nem adott semmilyen útmutatást a jövőre nézve meg hogy hova menj?
2020. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!