Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha EP-t igazoltak nálam,...

Ha EP-t igazoltak nálam, akkor szabadulhatok még, vagy ez velem marad? Elvileg enyhe.

Figyelt kérdés

Sajnos egy műtét miatt kórházban voltam a közelmúltban -1 hónapja-, és mikor öltöztem fel, hagytam volna el a betegszobát, összeestem elméletileg és bent fogtak. Volt EKG, EEG. Elvileg "nagy rohamom" volt, de olyan 5-10p között tartott. (Azonnal jöttek, mert a szobatársamra ráhoztam a frászt)


Szóval most mi van? :/ Aki epilepsziás az írna nekem?


Egy évig kell szednem egy Sandoz nevű gyógyszert, és elvileg ha 1 évig nincs rohamom, akkor "gyógyultnak" minősítenek.


Mutattam pár embernek (pszichológus, háziorvos) a leletet, és azt mondták hogy ez nem egy elveszett dolog.


Viszont attól félek, hogy jobban belecsöppenek, mert eléggé stresszelős, depresszív ember vagyok, és most nálam is forró lett a talaj (baleset -nem az EP miatt, meg munka.)


Mi a francot csináljak?

fiatal 20-as vagyok.



2020. dec. 23. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
A Sandoz egy gyógyszergyártó, nem a gyógyszer neve.
2020. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja igen, tudom. Fura is volt. elnéztem, de a nevében is benne van, lehet az zavart be.


"Levetiracetam Sanadoz 500mg"


500 az sok, nem? :O

2020. dec. 23. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, sorstárs!


" Ha EP-t igazoltak nálam, akkor szabadulhatok még, vagy ez velem marad?"


Veled marad, bár jó esetben csak papíron, de ha a továbbiakban 100%-osan tünetmentes leszel, 99%-ig biztos, hogy eü. adataid között akkor is mindenhol feltüntetik, hogy te már produkáltál epilepsziás rohamot. Mivelhogy bármikor, akármikor felbukkanhat egy-egy roham, ha valami testi-lelki stressz, külső tényező kiváltja azt.


NEM "GYÓGYÍTHATÓ", max. TÜNETMENTESSÉ TEHETŐ egy-egy epis élete.


Remélhetően te megúszod a helyzetprodukálta sokk által kiváltotta 1 GM-rohammal,

DE! ...

Ha az epilepszia, ha tünetekkel életed része marad, akkor jobb, ha átértékeled a világról alkotott képet. Azaz a továbbiakban nem betegségként, hanem egy ÁLLAPOTként, egy módosult ÉLETHELYZETként fogadod el a helyzeted.


Jobb, ha magad "állsz át" önmagadat kímélő üzemmódra, minthogy a mások döbbentsenek rá, hányadán is állsz! Méghozzá mielőbb, mert amíg te el nem fogadod magad, más sem fog.

Azaz sok jószándékú, segítőkész, de tudatlan ember, másfelől pedig sok tahó baromállat húzásait kell jólfogadnod, magadban helyretenned. Ehhez pedig nem biztos, hogy kívülről érkező támogatást kapsz. (< család, barátok...és még sokan mások)


Legfejjebb kellemes meglepetés ér! Márpedig, ha a mindennapjaid része lesz egy-egy kiadós nagyroham, nagyon hamar megtanulsz értékelni minden pozitív szitut, amit eddig magától értetődőnek könyveltél el.

Kezdd onnan, hogy életed első 20 évében elkerültek azok az élethelyzetek, amik sokak számára a földi poklot jelentették.

Nem szabad megbélyegzésként és világvégeként felfognod a helyzetet! És bár nem fogja megkönnyíteni a helyzetedet, a tény, hogy "számontartanak", lehet, hogy az egykor az életedet (és akár másokét is) fogja megmenteni.

Hogy milyen, jó esetben elkerülhető szitukra célzok? Pl.: [link]


Nem tudhatja azt senki innen megítélni, számodra mi a sok.

Jómagam 53 éve vagyok epis, jelenleg 2 X 1500mg-ot kell szednem


Biztosan felügyelet alatt maradsz, figyelemmel kísérik a gyógyszer hatásait, mellékhatásait, vagy éppen hatástalanságát. Lehet, pl., hogy másik gyógyszert kapsz.


Szerintem? ¯\_(ヅ)_/¯

Egyelőre hallgass azokra, akik biztatnak, hogy még nem érkezett el a világ vége! Lehet, a továbbiakban tényleg messze kerül az epilepszia minden formája.

Ha ebben meg sem próbálsz hinni, lehet, te saját magad hajszolod bele magad esetleges állapotromlásba. ( "Szeresd magad, egész életedet vele kell leélned!" )


Félelem helyett próbáld értelmes tartalmakkal, sporttal, okos hobbikkal elfoglalni magad.

Rettegés helyett az epilepszia mibenlétével kapcsolatban tárgyilagos infókat szerezni, hogy érts valamit abból, mi zajlik, amikor zajlik. No para, higgadj le! Úgy sanszosabb, hogy reálisan leszel képes a magad helyzetét megítélni, a "hogyan tovább," kérdésre épkézláb tippeket találni.


Jó egészséget, élethosszig tartó tünetmentes, tartalmas életet neked !


És mindazoknak, akik még nem vetették el annak lehetőségét, hogy mások és önmaguk megbecsülésre képes emberek maradjanak. Az még egészségesen sem könnyű feladat.

2020. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!