Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet egy mentális betegség...

Ez lehet egy mentális betegség vagy mások is ilyenek?

Figyelt kérdés

Ahányszor emberekkel találkozom, legyen az bárki, barát, család, munkahely, ismerősök, idegenek a buszon, miután hazaérek és egyedül vagyok eszembe jutnak helyzetek amikor kínos, kellemetlen vagy undorító lehettem.

Amikor szánalmasnak tűnhettem, vagy megbánthattam valakit és ez akkor nem tűnt fel. Túl sokat hallgattam, túl sokat fecsegtem...illetleneket mondtam? Túl merev voltam és ez a vicc mégis elsülhetett volna?


Ez tudom, hogy nem hangzik nagy dolognak de már ott tartok hogy nem akarok emberekkel találkozni mert utűna óhatatlanul jönnek ezek, még a legjobb barátaimmal is.


Mindig mikor ott vagyok nagyjából rendben vagyok és ha eszembe jut hogy igy szoktam érezni magam nehéz elhinni, aztán mint ma is mikor hazaérek leülök olvasni egy könyvet és random szituáciok jutnak eszembe megállíthatatlanul, ideges leszek görcsöl a gyomrom. A legkellemetlenebb miikor a fülem is vörös lesz és izzadok ha " rájöttem" valami nagy elkövetett hibára, bunnkóságra, udvariatlanságra.



Egyébként nem tudom, hogy ezek racionálisak-e. Alapvetően nem tartanak bunkónak..:(


25/L


2020. dec. 23. 21:38
 1/2 anonim válasza:
100%

Nem értek a témához nagyon, de eléggé túlreagálod, az biztos.

Nem tudom, mennyire nyugtat meg, de a legtöbb ember arra figyel szinte csak, amit ő maga mond, tehát biztos nem veszi észre azt, ami miatt te később kényelmetlenül érzed magad.

De nem tudom, mit kellene csinálnod, hogy elmúljon a rossz érzés :/

2020. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelési kényszernek hívják.

Túl sok energiát fordítasz arra, hogy megpróbálod kitalálni, hogy mit várhatnak tőled, idomulsz, míg végül elveszíted önmagad. Gyerekkorból fakadhat. Kérj mentálhigiénés segítséget, hogy felgönygyölítsd!

2020. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!