Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz és szorongás milyen...

A stressz és szorongás milyen tüneteket okoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves vagyok és mostában az alábbiak tünetekkel küzdök:

-karok és lábak gyengesége (inkább a bal kezem zsibbad és gyenge)

-nehézlégzés

-szív körüli fájdalom/szúrás

-szédülés, gyengeség

-magas pulzus, hirtelen gyors szívverés


Vérképem jó, vérnyomásom alacsony általában (95-105), ekg és szívultrahang negatív. Ezek a stressz tünetei lehetnek ugye? Vagy esetleg más betegségé? Mihez kezdjek ezekkel? Nektek is vannak ezek a tünetek, esetleg mások?


Valamiért általában csak késő este jönnek elő, de van, hogy napközben is.


Kérlek írj, ha tudsz segíteni!


18/l



2020. dec. 23. 22:22
1 2
 1/13 Angel3000 ***** válasza:
40%
Szia! Ugy tûnik a leiràsod alapjàn, hogy pànik betegségben szenvedsz! Kellene keresned egy pszichiàter doktort aki kiirnà a megfelelô gyògyszert a problémàdra! Minden jòt!
2020. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Pont a gyógyszeres kezelést akartuk elkerülni. Elfelejtettem írni, de most beszélgetős terápiára járok, eddig nem sok sikerrel, de remélem megoldódik hamar.


Köszönöm! Neked is!

2020. dec. 23. 22:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Másnak milyen tünetei vannak?
2020. dec. 23. 22:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanezek vannak lassan három hónapja. Voltam már minden vizsgálaton, de sehol semmi rendelleneset nem találtak...
2020. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kortizol szinted is jó?
2020. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mate19900807 ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is ez a problémám és minden vizsgálatom negatív. Sokszor megszedulok, erősen ver a szívem, ugrál a vernyomasom. Azt mondták pszichoszomatikus.

Nezettem ekg, szív uh, terheléses ekg, verkep, tsh, kortizol.

Ami segít nekem hogy a napokat át veszeljem: kálium magnézium tartalmú étrend kiegészítő, nagyon sok folyadék segíti a szív munkáját, 3 litert iszom minimum. Illetve erős figyelem eltereles. Tudom iszonyat nehéz de amikor rosszul vagy akkor kell, muszáj csinálni valamit ami lefoglal.

El fog múlni, nekem tavaly októberben is ez volt egész hónapban aztán úgy ahogy jött el is múlt.

Kitartás és írd meg majd hogy vagy

2020. dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképpen! ☺️
2020. dec. 25. 21:11
 8/13 yoshimitcu ***** válasza:
Szia hogy vagy azóta? -szív körüli fájdalom/szúrás, -szédülés, gyengeség nekem is vannak.
2021. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még vannak ezek mind kivéve a nehéz légzés😔
2021. jan. 17. 22:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ugyanezek a tünetek vannak, én még ráadásul aludni se tudok, altatót szedek 3 éve. Én mindent kipróbáltam már szinte, de igazából ha nem oldódnak meg a gondok az életemben, akkor csinálhatok bármit, ezek nem fognak elmúlni. Bár már kicsit jobb, mert azokon a tragédiákon nagyjából túl vagyok, amik miatt ez kialakult. Egyébként én most akupunktúrára járok, az elején nagyon jó volt, komolyan annyira lenyugtatott, hogy nem hittem el, iszonyatosan jó érzés volt. De szerintem már hozzászoktam, mert már nem érzem azt a nagy nyugalmat. Más ötletem nincs sajnos.
2021. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!