Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki rendelkezhet a szülőm...

Polett.F kérdése:

Ki rendelkezhet a szülőm jövedelméről, amíg nincs kirendelt gyámsága?

Figyelt kérdés

Apám balesetet szenvedett és demencia lett megállapítva, táppénzt még kap, kb. 600ezer ft gyűlt össze a folyószámláján. A leszázalékolás még emiatt nem lett elindítva. Viszont úgy tűnik otthonba kell adnom, mivel ellátására képtelen vagyok (egyedül él, nemrég költöztem el tőle másik városba saját életet élni, szülei, testvérei nincsenek). Lehet a bankszámláján összegyűlt pénzt az ellátására fordítani (otthont/számláit fizetni és a szükséges holmikat megvenni neki) vagy mindenféleképp kell egy gondnok és addigis a saját költségemen fedezni a bentlakást?


23/L



2020. dec. 25. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Van hozzaferesed a bankszamlajahoz?
2020. dec. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs. Mivel egyedüli hozzátartozója vagyok, bízom benne, hogy a bankja talán segítséget nyújthatna. Nem tudom kihez fordulhatnék.
2020. dec. 25. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat nem, a bankja nem fog segítséget nyújtani. El kell indítanod a gondnokság alá helyezesi eljárást és ha téged neveznek ki, akkor majd lesz hozzáférésed a szamlahoz
2020. dec. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!