Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok gyerekkori traumák, bántalmazó (pár)kapcsolatok feldolgozására, ezekből fakadó gátlásosság enyhítésére?

Figyelt kérdés

Tudom, pszichológus lenne a legjobb döntés és megyek is majd, de sajnos egy darabig még nem engedhetem meg magamnak, addig viszont el szeretnék kezdeni foglalkozni magammal ilyen téren.


Tudom, hogy ha elolvasok x db könyvet, attól nem fog megoldódni semmi, de talán segítenek más nézőpontból tekinteni a problémákra, vagy találok benne használható tippeket, amiket alkalmazhatok a mindennapokban, hogy valamivel "normálisabb" emberként élhessek.


2020. dec. 25. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nincsenek konkrét könyvek erre, maximum arra jók, hogy már mások által megtapasztalt hasonló történeteket, élményeket olvass bennük.


Ami igazán segíthet az az, ha te magad fel tudod dolgozni ezen élményeket az alapján, hogy mindent amit eddig belédvertek a világról elvetsz, és tisztán a saját tapasztalataid, ösztöneid, és személyiséged alapján felépítesz egy új módszert, látásmódot, amivel tapasztalhatod a világot, megélheted a mindennapi életet, és értékrendet alakíthatsz ki.


Egy jótanács: Ha valamilyen eszme vagy cselekvés mások, vagy akár a többség szerint jó, de te magad semmi örömöt vagy saját életed számára értelmet nem látsz benne, akkor soha a büdös életben nem fogod tudni megszerettetni magaddal.

2020. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy habár a pszichológiai jellegű könyvek segíthetnek megérteni a működésedet, de megoldani a problémát nem. A könyvek szintjén maradva talán furcsa módon én olyan szépirodalmat javaslok olvasni, amiben tudsz azonosulni a szereplők problémáival. Számomra nagyon felszabadító tud lenni, amikor egy regényben vagy akár önéletrajzban látom érzékletesen leírva azokat az érzéseket, benyomásokat, amikkel azt hittem, hogy egyedül vagyok. Segítenek az elfogadásukban, a feldolgozásukban, ha látod, hogy más is tapasztalta ugyanazt, szenvedett ugyanattól, és esetleg tanulhatsz is abból, hogy ő hogyan kezeli.
2020. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!