Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik az első alkalom...

Hogyan zajlik az első alkalom (online) egy pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam még pszichológusnál, de van több problémám is és egészen eddig nem mertem magamat rávenni még arra sem, hogy egyáltalán komolyabban gondolkozzak a felkeresésén. Most már azt érzem, hogy nem kellene ezt tovább húzni és szükségem van rá. Az egyetemen van ingyenes pszichológiai tanácsadás (jelenleg csak online) és elsősorban őket szeretném felkeresni. Ugyanakkor tartok tőle, mert nem tudom hogyan zajlik az első alkalom vagy úgy egyáltalán hogyan kell elképzelni egy ilyen beszélgetést. Félek tőle, hogy nem is fogom tudni elmondani a problémám, hogy egyáltalán minek kapcsán vagy miért keresem fel. Nem fogok tudni megszólalni, elsírom magam vagy nem tudom összefoglalni, megfogalmazni. Részben ez is a gondom, illetve elég bonyolult vagy összetett dologról van szó. Nem tudom mire számítsak.
2020. dec. 26. 06:18
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Onlájn, nem.onlájn, mindegy.

1. Az első találkozó nem tud többről szólni, mint feltárásról. Ki vagy, mit érzel, hogyan érzed magad. Maximum annyi tud kiderülni neki, hogy tényleg csak egy bajod van, amit 5-10 alkalkm alatt át lehet beszélni vagy egy összetett csomagról van szó, ami terápiasorozatot igényel.

2. Ahhoz, hogy végig tudd mondani, jó ha vázlatosan leírod. Esetleg magadban vagy tükör előtt mondd el. 3. De: ne akard ezt a beszédet elmondani, hanem csak tájékoztasd erről a terapeutát. Legyen ez egy mankó, egy rendezőelv. Az én terapeutám nem szerette, ha listaszerűen haladtam, akartam haladni.

4. Mindig igyekezz arra válaszolni, amit a terapeuta kérdez, nem arra válaszolni, amit te szetetnél. Később lesz ennek is ideje.

2020. dec. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

3. Sírni szabad. Az fontos jelzés neki. Csak tudj mellette beszélni.


Egyébként ha itt kifejted a helyzeteted, akkor esetleg tudunk segíteni.

2020. dec. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyrészt vannak szerintem depresszió jellegű tüneteim pl. állandó fáradtság, erőtlenség, rengeteg alvás, kedvtelenség, motiválatlanság, hízás, hajhullás, állandó szomorúság, sok sírás, céltalanság és hasonlók. Az utóbbi időben már semmi sem ment (pl. tanulás), de már az is nehézséget okozott, hogy egyáltalán reggel felkeljek, letusoljak, felöltözzek stb. A másik pedig a szorongás, nagyon sok mindentől félek, nagyon könnyen bestresszelek dolgoktól, reggelente hányingerem van, néha remegek, nem tudok rendesen aludni. Abszolút nincsen semmi önbizalmam sem, nehezen alakítok ki kapcsolatokat, nehezen megy a kommunikáció vagy az érzelmeim kimutatása. Nehéz tömören összefoglalni.
2020. dec. 26. 15:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind a kettő jó ok, hogy felkeress egy pszichológust. Ezeket így elmondod neki, de ha e-mailben veszed fel a kapcsolatot, akkor már e-mailben is két szóval utalhatsz rá, hogy depresszió és szorongás miatt. Nem baj, ha nem jön ki minden, ami benned van, egyszerre. Amúgy az első alkalomnak még ilyen hivatalos része is van, mint személyi adatok, fizetési, lemondási feltételek. Nem az egyetemi pszichológushoz kéne menni, mert ő nem folytat terápiát, és neked nem egy pár alkalmas tanácsadás kell.
2020. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretném az egyetemi pszichológust választani, mert ingyen van és online is fogad. Ha csak egy vagy pár alkalomról van szó, akkor is, mert legalább el tudja mondani a véleményét, tovább tud irányítani stb. Kis vidéki településen élek, ahol van összesen egy pszichiáter és egy pszichológus a kórházban, ahová kb. lehetetlen bekerülni és nem is hallottam róla jókat. Viszont utánanéztem a környező településeken és iszonyatosan drágák, legalábbis számomra és nem engedhetem meg magamnak.
2020. dec. 26. 19:44
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Érthetők az indokaid. Jó, hogy így kezded. De a leírtak annyival mélyebben gyökereznek, hogy kénytelen leszel rááldozni a 10.000 Ft/45 percet.
2020. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudok kifizetni annyi pénzt, úgyhogy nem azon múlik, hogy rááldozom-e vagy sem.
2020. dec. 26. 20:55
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Akkor ez az egyetemi pszichológus csak akkor tud rajtad segíteni, ha akárhányszor, tehát heti 1-2-szer beszélhetsz vele hónapokig.
2020. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Annyiszor mehetek hozzá, ahányszor csak szeretnék.
2020. dec. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!