Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már szorongás? Mit tudok...

Ez már szorongás? Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
Állandóan rettegek attól, hogy a hozzám közel álló emberek elhagynak. Főleg a párom. Mindent túl gondolok, mindenbe belelátok valamit, hogy “mi lesz ha”. Kikészítem saját magamat ezzel. Aludni is alig tudok, mert állandóan kattog valamin az agyam. Hogy tudnék ettől megszabadulni? Ráadásul mostanság állandóan remegek, nagyon könnyen elszáll az agyam és kiborulok, sírógörcsöt kapok már egy-két csúnya szótól... de a legkönnyebben úgy tudom leírni, hogy állandóan félek valamitől...
2020. dec. 26. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen szorongás, két lehetőség van. Vagy elmész dokihoz és felír pszichotróp szereket, vagy elkezd járatni pszichológushoz, vagy a másik lehetőség hogy rendbe szeded magad és a gondolataid
2020. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás és/vagy generalizált szorongás. Azért nem írok többet, mert a neten több ezer oldal van a témáról. Olvasgass, elmélkedj kicsit, jobbulást!
2020. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudja a partnered ezt
2020. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudja, igen. Természetesen próbál nyugtatni, hogy ő szeret, nem fogom őt elveszíteni stb, de sajnos az agyam akkor is kattog és belelátok mindent. “Vajon mi van ha nem mond igazat” “Mivan ha nem fogja tudni kezelni, hogy ilyen vagyok” stb... Oktalanul, mert egyébként nem ad ő se okot hogy így érezzek, csak az agyam kreálja.
2020. dec. 26. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"rendbe szeded magad és a gondolataid" ezt egyszer elmondhatná valaki, hogy mégis hogyan kell, mert én 10 éve próbálkozom vele sikertelenül, pedig nem vagyok egy buta ember.
2020. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az 5-ösnek igaza van, ezt én is akartam írni😅

Jobban örülnék ha nem kéne szakemberhez fordulnom és egyedül megoldani, de nem tudom azt hogyan is kéne...

2020. dec. 26. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez eset függő is lehet: tudom hogy nehéz.. önbizalom, próbalj bizni magadba, hogy ezt le tudod küzdeni, remelem tudtam a hozzaszolásommal segiteni
2020. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!