Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az öngyilkossági hajlamom?

Figyelt kérdés

Pár hónapja gondolkodok az önygilkosságon. Állandóan az jár a fejemben, hogy mikor ölhetném meg magam. Annyi módszer van már a fejembem...

Még novemberben vágdostam is magam, keményen. Phiszológus sajnos nem jöhet szóba. :C

Azért nem tettem még mert, élnek még olyan személyek az életemben akiket nagyon szeretek. A szüliem, meg egy bizonyos személy aki nem nyitott rám.

Hogyan tudnám leküzdeni az öngyilkossági hajlamom?

Köszönöm előre is!



2020. dec. 27. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem jöhet szóba pszichológus?
2020. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy azért fizetni kell? (Nem csak ez az ok)
2020. dec. 27. 20:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Márpedig semmi nincs ingyen
2020. dec. 27. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát ne haragudj de ha rendbe szeretnél jönni más megoldás, vagy legalábbis kezdés nem nagyon van..
2020. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Hany eves vagy?
2020. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ne tedd meg. Most olvastam, hogy a hátrahagyott rokonok olyan sokkhatásnak vannak kitéve öngyilkosság után, mint ami a koncentrációs táborokban érte az embereket. De igazolni is tudom, mert volt öngyilkos a családban és egy életre tönkrevágta a fiatalságomat, de még a gyerekem gyerekére is hatással lesz. Ez nem sima gyász, ez feldolgozhatatlan teher a túlélőkre. Ha egyáltalán túlélik. A szülők rendszerint pár év múlva meghalnak.
2020. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell fizetni a pszichológusért. Elmész a háziorvoshoz, elmondod neki mi a helyzet, és ír neked beutalót, mert nálunk kell hozzá, de nem minden kórházban.


Egyébként az öngyilkosság nem tünteti el a bánatot, szomorúságot, magányt, csak átadja valaki másnak, ezt mindig elmondom a betegeimnek, akik meg akarták ölni magukat.

2020. dec. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám sajnos félig-meddig önmaga vetett véget az életének tavaly.


Ne tudd meg, hogy milyen RÉMÁLMOK gyötörtek a múltkor! (Állandóan súlyos lelkifurdalásom volt végig, hogy nem tudtam segíteni rajta.)


Egy korábbi álmomban pedig azon csodálkoztam, HOGYAN TUDTAM VISSZAHOZNI TÖBBSZÖR A HALÁLBÓL?! (Az életben TÉNYLEG 13 éven át(!) próbáltam életben tartani egy súlyos bűncselekmény után. Csoda, hogy ott a helyszínen akkor nem vesztette még az életét.)


Egy pszichiáter ismerősöm is nyugtatgatott, hogy ÉN MINDENT MEGTETTEM - végül Édesanyám nem ment időben kórházba (de több egyéb tényező is folyamatosan összejött, hogy viszonylag korán - 65 évesen - a sírba került Szegénykém.)

2020. dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Ne tedd meg. Valamennyire rendbe fog jönni az életed. A családod, szeretteid soha nem tudnák feldolgozni a halálod. Lehetséges hogy ők is öngyilkosak lesznek. Ne tedd ezt se magaddal se velük
2021. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!