Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a PTSD? Mik a tünetei...

Mi lehet a PTSD? Mik a tünetei? Ez annak számít? (többi lent.) L

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy hallottam a poszttraumá stressz zavarról (PTSD), és azt hiszem, hogy nekem is ez a betegségem van...


Ugye a PTSD kialakulása lehet régi, vagy akár bármilyen bántó, rossz emlék, történés miatt.


Szüleim régen annyira összevesztek, hogy ilyen verekedéses szitu lett belőle (nem nagyon akarom részletezni, ha kell, szóljatok, és akár priviben is leírom), de ez még olyan 2019 november-december környékén lehetett. Ugye már egy éve volt. Ez bennem nagyon nagy nyomot hagyott...


2019 decemberében pedig egy régi ovis barátnőmről kiderült, hogy rákos lett. Ez se érintett a legjobban.


2020 január 7-én (a névnapomon mellesleg...) a 10 éves roti kiskutyusom meghalt :( ez is már lassan egy éve történt, de még mindig nem nagyon sikerült feldolgoznom........


Most márciusban ugye karantén, itthon online oktatás, stb


Nem olyan régen a tesómról kiderült, hogy elkapta a koronavírust, 2-3 hétig beteg volt (nagyon közel állunk egymáshoz)


Egyik jobb barátnőmmel összevesztünk, de annyira, hogy sztem nem fogunk kibékülni (7 éve, általános kezdetekor ismertem meg)


És azt még nem is említettem, hogy iskolapszichológushoz is járok az első dolog miatt.


Hozzátenném, trichotillomániám is van (szempilla és szemöldök csípkedés)


Szerintetek emiatt is lehet PTSD-m?

Néha már úgy érzem, hogy nem is kellene élnem, és jobb lenne ha meghalnék, és nem érdekelne senkit, ha nem lennék....


Nektek mi erről a véleményetek?

És köszi, ha végigolvastad, sajnálom, hogy egy regényre sikeredett:)



2020. dec. 27. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem PTSD, hanem kevert szorongásos depresszió. Sok volt a stressz és kimerült az idegrendszered. Pihenj sokat, sportolj is, kapcsolódj ki. Elmondhatod a terapeutának is.
2020. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy depressziós valaki, simán lehet PTSDs is. De itt nem tudunk rendesen diagnosztizálni, keress fel egy dokit bátran. Kitartás.
2021. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
esetleg az első miatt lehet ptsd, mert a többi ugyan rosszul érintett, mégsem olyan trauma amitől kialakulhat. esetleg azt le tudnád írni hogy mik a tüneteid?
2021. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen tünetekre gondolsz #3?
2021. jan. 30. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
hát gyakran visszatérnek az emlékeid a történtekről flashback-ként? vannak pánikrohamaid? milyen ehhez hasonló tüneteket mutatsz?
2021. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyakran visszatértek, pánikrohamaim nincsenek
2021. jan. 31. 07:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor lehetséges, de ezt így nem lehet biztosan megállapítani
2021. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!