Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a túlgondolás ellen?

Mit tegyek a túlgondolás ellen?

Figyelt kérdés
Folyamatosan valami hülyeségen pörög az agyam, nem tudok ez miatt koncentrálni sem. Ha rajzolok, vagy játszok vagy esetleg filmet/sorozatot nézek arra sem tudok figyelni. Ha egy probléma megoldódik ami miatt aggódtam akkor elkezdek másik miatt aggódni. Nem tudom már mit csináljak, ráadásul egész nap lehangolt vagyok és unatkozom. Mit tehetnék az ellen, hogy kikapcsoljam az agyam, vagy legalábbis hogy ne gondoljak túl mindent?

2020. dec. 28. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Van hobbid?
2020. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17. A hobbim az, hogy játszok konzolon, meg ha találok filmeket Netflixen akkor azokat nézem.
2020. dec. 28. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Hat ez nem nagy valami. Keress valamit ami lefoglalja az agyadat. Ha sok filmet nézel nem csoda hogy mindenfélét gondolsz. Egy időben én is így voltam, mindenben csak a rosszat láttam.. Aztán abbahagytam a filmeket. Jelenleg a tv sem megy soha! Sokat vagyok a szabadban. A legtöbb időmet mondjuk már nem magamnak osztom be hanem a kisfiam 😅 de ha van kis időm akkor olvasok egy kicsit, rajzolok esetleg
2020. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor mostantól több időt töltök majd a szabadban, szerintem elkezdek edzeni is. Köszönöm!
2020. dec. 28. 20:42
 5/7 Mizu3 válasza:
Szia! Hát én már a 27 taposom, ez nekem is a mindennapok része kb gyerek korom óta. Számomra gyerek kori lelki tróma okozta! Voltam dokihoz stb hát a tabit szeded addig jó. Elég sikeres vagyok nem hátráltat! De néha nehéz megküzdeni vele! Meditálok sportolok, sokat dolgozok, ha van szabadidőm olvasok.Te is foglald le magad valami élő dologgal ne pedig a virtuális világgal. És fő hogy keresd meg az okot hogy mi válthatja ki, ez lehet családi gond is!
2020. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mizu3


Hát igazából úgy voltam vele, hogy mivel mindig másra gondolok és azon agyalok ezért mindig más váltja ki :/ de amúgy gondoltam már arra, hogy elkezdek meditálni de nem tudom hogyan kezdjem el. Ami biztos, hogy hanyagolom majd a virtuális világot egy időre.

2020. dec. 28. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolj zen meditációt
2020. dec. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!