Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgyis le akarok állni a...

Ha úgyis le akarok állni a cuccozással (drog) akkor még a mai nap utoljára belefér? Csak hogy utána 0-tól tudjam számolni a napokat?

Figyelt kérdés

Már 3 napja vagyok tiszta. 3 napja berúgtam - és speedet is nyomattam - mert az alkoholtól full kiestem a képből. Tehát így most vagyok a 4. full tiszta napomnál.

Ma viszont lehetőségem lenne még egy utcsót bulizni. Arra gondoltam ez az 1 nap már igazán nem sokat számít. Holnaptól meg legalább pontosabban tudnám számolni hogy hány napnál tartok..

Melyik lehet a jobb?

Ha 1.-étől számolom a napokat - vagy inkább ha mindig hozzá adom ezt a 4-et?

(Bár van egy olyan érzésem hogy hiába is kezdem el ezt a leállást - mert pár hónap alatt ígyis-úgyis vissza esek. Hiszen ez eddig sosem sikerült még..)



2020. dec. 31. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az baj, ha ma belefér, akkor holnap is bele fog férni.
2020. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nyomjad, tesó. Én is szeretem dátumhoz kötni a dolgokat. Ma még ami belefér aztán holnaptól semmi 1 hónapig.
2020. dec. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak így meg ha véletlen mégis sikerül utána tisztának maradnom, akkor nem volt a végén semmi. Nem arra tudok vissza emlékezni hogy milyen jó volt az utcsó bulim - hanem csak az lesz hogy full részegre ittam magam - butaságokat csináltam - és kb úgy viselkedtem mint egy rossz lecsúszott alkoholista. (Sajnos olyan szinten voltam hogy utólag volt akitől bocsánatot kellett kérnem a viselkedésemért.)

Tehát kéne valami a lezárásra a végén. Erre gondoltam...

2020. dec. 31. 08:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te még nem értél meg fejben a tisztaságra, úgyhogy szerintem nyomjad, drogozzál, igyál.

Én full függő voltam, sok fájdalmat okoztam édesanyámnak. Amikor azt mondta, hogy szeretne meghalni, mert már nem bírja tovább nézni amit csinálok, akkor megszakadt a szívem. Attól a naptól kezdve semmit nem vettem be, pedig nagyon rosszul voltam az elvonási tünetektől. 400 napja vagyok tiszta, és már akkor se drogoznék ha fegyverrel kényszerítenének. De ehhez fel kell nőni.

2020. dec. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesz Szilveszter/szülinap/fesztivál/buli, ami apropó lenne.

Ez a kísértés mindig megmarad, különösen olyan közegben ahol a szerhasználat általános. Pláne ha a haverok rádtukmálják.


Szedd össze magadban az okokat, hogy miért akarod letenni.


Életmód váltás nélkül nem fog menni. Ha olyan szinten be vagy bacva, hogy nem tűnik fel hogy drogozol, akkor szerintem nem vagy tiszta. Ha nem tudsz megállni 1-2 kultúrált italnál, akkor alkohol probléma is fennál.


Van melletted valaki aki segíteni akar a leállásban? Szervezz vele Szilveszteri programit.

2020. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az lehet hogy nem értem még meg én erre.


Nem tudok sok okot tudok mondani amiért abba akarnám hagyni.


Lehet hogy önértékelési problémáim is vannak, mert azt érzem nem vagyok jó semmire ebben az életben.

Nincs önbizalmam, és nem tudok kiállni önmagamért - és felelősséget vállalni az életemért.


Vágyok pl párkapcsolatra (hogy ne érezzem magam egyedül) de az több évnyi kemény munka lenne ebből a helyzetből. Mire odaérnék már valószínűleg más ember lennék. Így nem tudom már ezt sem komolyan venni, és célként kijelölni önmagam számára az életben.

Tehát vannak vágyaim, de reálisan azt is látom hogy ezek mire megvalósulnának - már nem azt jelentenék számomra amiért most elindultam.


Mégis belül azért valahol szeretnék leállni az anyagozással, mert ebből megint idővel irtó nagy szenvedés lesz.

Tehát inkább a félelmeim miatt próbálkozom néha.


Félek attól hogy hajléktalan leszek, vagy hogy újra az éhhalál szélére kerülök. Hogy lecsúszok, és egy árok partján fagyok meg berúgva. Hogy megint kint kell aludni télen a fagyban, miközben minden teljesen reménytelen.

Mert függőként csakis 3 kimenetele lehet a dolognak (börtön, intézet, halál).


Mégis csak ezeket a súlyos következményeket akarom elkerülni. Tehát arra nem jöttem rá hogy mit is szeretnék kihozni az életemből. (Sokszor annak is örülnék ha csak úgy vége lenne.)


Kb az a célom hogy ne legyek függő, és akkor egyedül egy tök kevés munkával el tudnék vegetálni egy kis házban, minden komolyabb igény nélkül.

Csak túl akarom élni, még egy kicsit, hogy ne a függőségem verje be az utolsó szöget a koporsómba.


Lehet hogy ez is baj velem. Hogy csak ennyire tartom önmagam. Csak ennyit várok az élettől.


Talán nem értettem meg miért kell itt küszködni, szenvedni, és elbukni a sok próbálkozás közben. Nem jöttem rá mi lehet az élet értelme...

2020. dec. 31. 12:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként mára már meghoztam a döntést. Inkább tiszta maradok.

Viszont statisztikailag azt nem látom reálisnak hogy 3-4 hónapnál tovább jussak. Mert eddig még ilyen nem nagyon sikerült.

Minden esetre csinálok egy kis tiszta időszakot, és szerek nélkül is megpróbálok boldog lenni.

Köszönöm a válaszokat.

2020. dec. 31. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog az, de kellenek a feltételwk.


Teremts meg magadnak egy olyan közeget ami segít leállni:


-töröld a dílered számát


-keress más örömforrást, jelölj ki magadnak jutalmakat nagy mérföldköveknél. Pl egy hét után rendelsz a kedvenc éttermedből vagy cukrászdádból.

Fél év után megveszed a korábban kinézett videojátékot.


-visszaesni, időközönként megingani normális. Nagyon ritka az, aki soha nem inog meg.


-azok az évek soknak tűnnek, de gyorsan összetevődnek ha nem ezen agyalsz. Az órákból napok, napokból hetek, hetekből hónapok, évek lesznek. Legél türelmes magaddal


-terveid megvalósíthatóak. Keress egy szakembert, irass fel antidepi tablettát. Erre egyébként sok drog nem mehet rá mert szerotonin sokkot kapsz, szóval megvan az apropó


-ha nem 100%os absztinencia is a cél, de legyen határ. Milyen típus, mennyi egység az ami még belefér? Ha nem mértéktelenül habzsolod a cuccot, az már haladás

2020. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!