Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire ajánlott...

Szerintetek mennyire ajánlott felvállalni vagy titkolni a bipoláris zavart?

Figyelt kérdés

Nekem az orvosom azt mondta ez nem tartozik senkire ,mert az emberek 90%-a az enyhèbb esetekről is elsőre azt feltèlezi,hogy súlyos.Olyan dolgokat feltèteleznek pl.,hogy az illető aggresszív, ami nem minden esetben valós.

A doki szerint a munkahelyen elèg, ha a főnök tudja,meg a párom,de ha ismerkednèk valakivel nem tanácsos azzal indítani.A házi orvosnak is elèg a gyr.javaslatot odaadni.Ugyanezt mondta az enyhèbb autizmusra is(emberek 90%-a azt gondolja egyből hű,de nagy valami)



2020. dec. 31. 21:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Igaza van a 19-esnek.Sokaknak nem is diagnosztizálják.41 èves vagyok ,ès nincs 4 ève,hogy tudok róla,de nem 100% a diagnózis.Vamikor izgága vagyok,valamikor meg fáradt. Ennyit èrzek belőle.
2021. jan. 22. 14:11
 22/24 A kérdező kommentje:
Sok esetben az ember önszántából megy pszihiáterhez.Csak,aki közveszèlyes azt kènyszerítik.Vannak esetek mikor az ember,ha akar jár,ha meg nem,akkor nem.
2021. jan. 22. 14:19
 23/24 anonim ***** válasza:

Nekem még a családom sem tudja. Csak anyukám, mert vele élek, és pár közeli barát. A munkahelyen természetesen titokba tartottam, mert nem akartam, hogy megbélyegezzenek, vagy esetleg kitegyenek.


A gyerek téma az viszont kényes dolog, mert a betegségre alkalmazott gyógyszerek nagyon veszélyesek a magzatra, meg a babára szoptatás idején. Ha viszont úgy dönt az anya, hogy bevállalja, hogy leteszi a gyógyszereket a terhesség és szoptatás ideje alatt, akkor megvan a veszély, hogy rosszabbodik az állapota, szülés utáni depresszió, pszichozis kétszer olyan gyakori bipoláris zavar esetén. És ez a gyereknek lesz rossz.

2021. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nekem nem lett rosszabb, hogy terhesen nem kezeltettem,hanem èvek múlva változott.
2021. febr. 23. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!