Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan edzhetném a rövid távú...

Hogyan edzhetném a rövid távú memóriámat?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Két módszer jutott az eszembe. Az egyik az az igazi fejlesztés, ez az hogy gyakorolod, például vannak ilyen programok, ahol egy ilyen sakk táblán, vagy akármin mindig másik négyzet villan fel, és vissza kell pötyögnöd ugyanabban a sorrendben, mint amiben felvillant. Vagy számsorokat megjegyzel és megpróbálod visszamondani, hányadik helyen volt először 3.

A másik meg nem igazán magát a memóriát fejleszti, hanem kis trükkökkel jegyzed meg a dolgokat. Szeretem ezt a módszert, mert jó sok mindent lehet vele megjegyezni, elég könnyen. Például ha venni kell banánt, tejet sonkát, hagymát. Akkor elképzelek egy nonszensz képet, amin a sonka király egy banánonhajón úszik a tejpocsolyában, miközben hagyma ágyúval lövöldözik. Mivel a hülyeségeket és a képeket hajlamos vagyok megjegyezni (vizuális típus vagyok) ezért így elég jól megmaradnak a dolgok. Ebben a módszerben egyedül azt kell gyakorolni, hogy gyorsan ki tudj valami hülyeséget találni. Én ezt inkább trükközésnek hívom, mint fejlesztésnek, mert ha olyan dolgokat kell megjegyezni, amit nincs mihez kötni, pl a felvillanó négyzetek, akkor abból csak ez alapján nem tudok sokat megjegyezni. Szóval én kombinálom ezt a két módszert. Az egyik fejleszt, a másik meg megkönnyíti a memorizálást.

2021. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Memória kártya.
2021. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a munkamemóriádra gondolsz, akkor darabra sehogy, de össz információmennyiségre mégis drámaian fejleszthető az általad kiválasztott szakterületek odaadó gyakorlásával.
2021. jan. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En mostanában telefonon memória kártyázok, baromira lefaraszt és utána így érzem agyhalott vagyok, de remelem ha rendszeresen csinálom nő majd a koncentrációs idom, mert most siralmasnak érzem
2021. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kíváncsi, hogy vizuális típusként hogyan jegyezhetnék meg több oldalas életrajzokat vagy jogszabályokat. (Jogásznak készülnék. :/ )
2021. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 memóriapalota, Emlékezz mindenre! könyv.
2021. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyél magas kalóriatartalmú ételeket, de egyszerre ne sokat. Zsíros kenyér, földi mogyoró, dió, húsfélék stb. Azoktól is hatékonyabban fognak kapcsolni az agysejtek.
2021. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!