Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mást is így kiüresít ez a...

Mást is így kiüresít ez a bezártság? Ti hogy küzdötök ellene?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy leginkább a szülők miatt nem mászkálok, nem akarom megfertőzni őket semmivel. Egy darabig egész jól kezeltem a szitut, úgy voltam vele, hogy sok mindennel le tudom kötni magam, nem lesz semmi baj. Mostanra viszont már annyira üresnek érzek mindent, hogy üvölteni tudnék. Semmi se köt le 10 percnél tovább, nincs kedvem már se olvasni, filmezni, sorozatozni, festeni, a zenétől már szó szerint rosszul vagyok, szar ébren, aludni viszont nem tudok, és már ahhoz sincs semmi motivációm, hogy a vizsgáimra készüljek. Szó szerint csak létezem egész nap és fogalmam sincs, mihez kezdjek ezzel az egésszel.

A kérdésem csupán annyi lenne, hogy aki ugyanígy érzi magát (feltételezem vagyunk így most egy páran), miként küzd ellene? Nagyon sokat jelentene, ha kapnék valami használható tanácsot.



2021. jan. 2. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt érzem, kitartás! :(


Én néha elmegyek plázába (ahol ugye még egy ebédre, vagy egy kávéra sem lehet beülni) , plusz Auchan, Tesco. Kb ezek maradtak meg szórakozás gyanánt.


Én tavasszal utazom el oda, ahol nem kell érkezéskor két hét karantén. Úgy kell már, mint egy falat kenyér.

2021. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos falun lakom, a legközelebbi pláza pl. 30 kilométerre van. Februárra valószínű én is össze tudok hozni egy albérletet, de az még egy hónap és napról napra egyre rosszabb ez az egész + valahogy a vizsgákon is át kell vergődni addig, ami ebben a helyzetben nagyobb kihívás, mint eddig bármikor :(
2021. jan. 2. 16:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is falun lakom, és 30 km-re van a pláza, nem egy leküzdhetetlen táv:D
2021. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem is a távolság a gond, hanem hogy addig is tömegközlekedés, meg a többi. Nekem nem lenne bajom ezzel, csak ugye a szülők miatt nem akarok kockáztatni, eléggé az érintett korosztály, meg félnek is a vírustól.
2021. jan. 2. 17:02
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Kimenni nem veszélyes, ha nem találkozol senkivel. Járj futni, gyalogolni. A barátaiddal pedig tartsd a kapcsolatot mondjuk Zoomon. Nem egy nagy bonyolultság, csak külön oda kell figyelni, hogy ne maradjon az ember társaság nélkül. Ha ezekre nem figyelsz oda, akkor tényleg az lesz, amit írsz. Rosszabb esetben pont akkor fogod nem bírni tovább, feladni és találkozni emberekkel, mikor az új angol törzs okozta tavaszi hullám a csúcsán jár. Ha ki kell engedned egy kicsit, akkor inkább most engedj ki, és ne márciusban mondjuk.
2021. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igaz én autóval járok, de a plázák, vagy a Tesco is tele van emberekkel. Igazából bárhol elkaphatod már, nem élhetsz folyamatos elszigeteltségben.
2021. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
De igen, élhet elszigeteltségben. Ez az ő döntése, hogy megéri-e neki, ezt akarja vagy mást. És most már látszik a vége, nem olyan sokára elérhető lesz az oltás. Szóval ha eddig erőfeszítést tett, hogy ne fertőződjenek meg a szülei, akkor a maradék pár hónapban még jobban megéri erőfeszítést tennie.
2021. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nyilván ha azt érezné, hogy hú de boldog így, akkor nem tette volna fel, ezt a kérdést. Képzeld én sem kaptam el az elmúlt 10 hónapban. Mindenkin maszk van, nehogy már egy krva plázába ne mehessen el.
2021. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%

Nem is azt írtam, hogy indokolt ez a szintű óvatosság. Csak hogy meg lehet csinálni, ha valaki akarja. Az, hogy jelenleg nem boldog így, nem olyan lényeges, mert feláldozhatja a következő pár hónap boldogságát a remélt jövőbeli boldogságért. Nyilván át kell gondolnia, hogy megéri-e neki ez, vagy nem.


És persze vannak fokozatok. Valószínűleg a falusi patikában is tud venni FFP2-es maszkot, esetleg védőszemüveget is. A buszon nem muszáj a legzsúfoltabb órában utaznia stb stb. Ezek a dolgok sokat számítanak.

2021. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet csinálni, aztán lehet, hogy mély depresszióba zuhan. Én is kezdem magamon érezni, úgyhogy néha el-el járok, ahogy az előbb említettem. Bele se merek gondolni, hogy a kérdező mit érezhet.
2021. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!