Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért történik ez velem?...

Xierah kérdése:

Miért történik ez velem? Lehet valami oka, hogy ezt kapom folyamatosan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Elegem van a folyamatos csalódásokból. Ezeket egyszerűen nem tudom máshova kiírni, csak ide, és úgy érzem, nagyon padlót fogtam, és nem látok előre...

22 éves vagyok, és soha nem volt rendes párkapcsolatom, sem pedig szexuális élményem. Folyamatos csalódások értek, mikor alakulóban volt valami, mindig ugyanaz lett a vége. 2 napja lett vége azzal a lánnyal is, akibe fülig szerelmes voltam. És csak hitegetést kaptam, hogy így-úgy szeret. 1.5 évig volt egy “barátnőm”, akivel csak 2-3-szor találkoztam, és nem volt semmi. Távkapcsolatnak mondanám azt. De nekem most telt be a pohár. Most jutottam el arra a szintre, hogy nekem soha semmi sem fog összejönni, és meg akarok halni. De egy részem megoldást akar találni, hogy miért lehet ez, miért történik ez velem, miért nem érdeklek senkit, mi lehet a baj velem. És szeretnék normális életet élni. Már régóta szenvedek, és úgy érzem, erősen depressziós vagyok. Teljesen ki vagyok készülve lelkileg. Sokan mondták, hogy mániákusan próbálok valakit magam mellé, de én csak szeretni akarok és szeretve lenni... 22 évesen borzasztóan gáznak érzem magam. Ráadásul összesen 3 szexuális élményem van, és mindhárom katasztrófa, mivel túlizgultam es nem működtem odalent.

Fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek... Teljesen össze vagyok törve, ez az utolsó csalódás engem teljesen kicsinált. Szerintetek mihez kezdjek? Azon gondolkodom, hogy ideje lenne elmennem végre egy pszichológushoz, mert ezt nem tudom egyszerűen elviselni, ezt a temérdek fájdalmat, amit kapok az élettől folyamatosan. Ez nekem már túl sok. Minden este sírva fekszem le, az imént sírva riadtam fel, és nem tudom mitévő legyek... Minden ami eszembe jutott az az, hogy kiírom ezt ide.


22F



2021. jan. 3. 05:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Elegem van a folyamatos csalódásokból."


A hiba benned van. Azon kell változtatni. Tudomásul kell venni, hogy az élet ilyen. Kellemes és kellemetlen csalódások érik az embert. Fontos, hogy tudjon az ember súlypontozni, melyik fontos, melyik jó tanulság.

Az ilyen kellemetlen, vagy kellemes csalódások(amikor előítéleteddel szemben kiderül, hogy a másik mégis csak remek ember), is fejlesztik az emberismeretedet.

.

"22 éves vagyok, és soha nem volt rendes párkapcsolatom, sem pedig szexuális élményem."


Pontosan abban a korban vagy, amikor az ember még nagyon is az elején van.

Előtted az élet, hogy megszerezd az élményeket, tapasztalatokat.

Az önsajnálat nem segít.

De hát min is kellene segíteni, amikor párkapcsolati téren éppen abban a korban vagy, mint mikor a gyerek megtanul felállni, tipegni, megteszi az első lépéseket, letottyan, elesik, és mindig újrakezdi, míg meg nem tanul járni.

Te most hasonló tanulási szakaszban vagy. Meg lehet tanulni a sikeres kapcsolatépítést. Gyakorlat teszi a mestert.

Senki sem ígérte meg neked, hogy már az első próbálkozások sikerre visznek, a kapcsolat megmarad, és azonnal férfiúi rutinra teszel szert.

Lépj ki önmagadból, akkor meg fogod látni magad körül a lehetőségeket.

Tarts ki! Fel a fejjel. Menni fog.

Fő a természetesség, add azt, aki te magad vagy, ne játssz szerepet, nyitottan, barátságosan, a többi emberre figyelve. Még több "csalódás" fog érni. De hát mikor is csalódik az ember? Ha előre felrajzolt ideákat kerget, s ha kiderül, hogy a másik abba a kockába nem fér bele, mert

egyéniség, neki is vannak elképzelései az életről, a párkapcsolatról, akkor te azt "csalódásnak" éled meg. Holott a párkapcsolat örök egymáshoz alkalmazkodás, és akkor marad fenn, ha az az alkalmazkodás, tehát olykor lemondás végeredménye mindkét félnek jó.

2021. jan. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Amit még hozzátennék, hogy gondolj arra, a másiknak ugyanolyan újdonság vagy, mint ő neked. Ugyanolyan, legalább is hasonló élmény, izgalom,

hogy a szerelmi kapcsolat, a szexuális találkozás jó és szép élmény legyen.

Ha ezt átgondolod, akkor máris nem mint megfelelést, hanem egymás kölcsönös örömszerzésének fogod fel. Mert ez a helyes út. Ha nem megy elsőre, megy másodjára. Lazábban, hiszen egészséges fiú vagy, tehát működik minden, csak ne stressznek fogd fel, hanem a kapcsolat beteljesülésének, örömnek. Persze, hogy két tapasztalatlan, vagy alig tapasztalt fiatal még nem tudja, hogyan lendüljön át egy ilyen helyzeten, hogy a stressz miatt nem mén minden előírásszerűen. Na, majd fog!

Emelkedj felül. Önbizalomra van szükséged.

2021. jan. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"de én csak szeretni akarok és szeretve lenni". Hogy várod el, hogy más szeressen mikor még te sem adod meg magadnak a szeretetet?
2021. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed és ne kudarcként éld meg, ha segítséget kérsz pszichológustól, nagyon hasznos lesz. Mondj el őszintén mindent neki.

Az önsajnálat és a szeretet utáni vágyakozás nem fog segíteni, megértem, hogy fájnak dolgok, de amikor lelkileg problémáidat megoldottad, akkor érdemes új párkapcsolatot keresni.

2021. jan. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!