Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Néha az álmaim ,,megvalósulnak". Mondjuk, azt álmodom, hogy valaki megfogja a csuklóm,és arra ébredek az éjszaka közepén, hogy valaki a csuklómat fogja. Ilyenkor fura állapotba kerülök. Ébren is vagyok, és látom, hogy valaki fogja a csuklóm, de ugyanakkor alszom is, mert az álmom folytatódik a fejemben, tehát még elvileg alszom. Reggel pontosan emlékszem rá, hogy az eset megtörtént.

Olyan is volt már, hogy azt álmodtam, hogy elvittek egy tárgyat a szobámból, és láttam, hogy elvitték, emlékeztem rá, de reggel persze ugyanott volt.

Ezen kívül nincs semmi mentális vagy egészségügyi problémám, az alvással eddig nem volt bajom, ez a fura dolog az utóbbi 4 hónapban jelentkezett. A sötétben nem félek, hallucinálni sem szoktam, és azt szeretném megtudni, hogy ez normálisnak számít-e, illetve valakivel történt-e már hasonló.


2021. jan. 3. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez egy teljesen normális jelenség, amivel találkozol, hipnagóg hallucinációnak hívják. Alvás- ébrenlét határán jelentkeznek. Ha zavaróak lesznek, nyugodtan keress fel pszichiátert. Nem ért esetleg mostanában több stressz? És ugye azt tudod, hogy valójában nem valósulnak meg az álmaid? Hogy érted ezt?
2021. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Azt tudom, hogy nem valósulnak meg az álmaim, de éjszaka úgy látom, mintha azt, amiről álmodtam, a valóságban is átéltem volna. Meg ezekre az álmokra reggel is emlékszem, míg a többire általában nem. Így értettem, csak rosszul fogalmaztam.
2021. jan. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!