Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mit tegyek, ha logikai...

Vajon mit tegyek, ha logikai úton is eljutottam odáig, hogy nincs értelme az életemnek?

Figyelt kérdés


A legtöbb embernél a hasonló gondolatok érzelmi hullámvölgyek eredményei. Ezeken túl kell esni, az érzelmek mindig változnak, egyszer fenn, egyszer lenn. Ha ilyen van, túl lehet élni azzal a tudattal, hogy pár nap múlva úgyis más lesz a hangulatom, és akkor majd látom értelmét az életnek, addig meg kitartás.



Én most azonban úgy érzem, hogy az érzelmeket félretéve, logikailag is eljutottam odáig, hogy nincs értelme.


23F



2021. jan. 3. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

Soha se mond,hogy nincs tovább

Mert mindig van új és újabb...

2021. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Keressél fel egy pszichologust.
2021. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A szakember nem újdonság számomra, nem egynél voltam már. Azzal, hogy rengeteg pénzt elkérnek, inkább csak rontanak a helyzeten: még kevesebb lesz az önbecsülésem, tudván, hogy képtelen vagyok valamit megoldani és ezért vagyonokat költök.



"Depresszios vagy?Ha igen,keress fel egy szakembert.De vegül is mi a kerdes?Az hogy rajöttel hogy az eletnek nincs ertelme,es honnan tudod hogy igazad van?"



Nem tudom, mi a kérdés. Először oda akartam írni a végére, hogy "Mit tegyek? Mit tanácsoltok? Mi a megoldás?", de aztán rájöttem, hogy a válaszok úgyis ugyanazok lennének örökké:



-légy boldog!


-olvass vidám/önfejlesztő könyveket!


-mozdulj ki!


-mozogj!


-keresd a szépet!


stb...



Nekem ezek nem kellenek. Ezek közhelyek, amiket bárki le tud írni, anélkül, hogy ismerne. Ez nem ad önbizalmat, vagy reményt. Ettől még nem leszek sikeres, ettől még ugyanúgy elb*szok mindent, ettől még ugyanúgy elviszik előlem az összes csajt, akire ránézek, és ugyanúgy lesz*rnak a barátaim. Úgy érzem, hogy egy láthatatlan ember vagyok. Amikor ott vagyok valahol, az olyan, mintha ott sem lennék. ha elmegyek, senkinek nem tűnik fel. Ha nem hívom fel akármelyik haveromat, akkor fél évig nem tűnik fel nekik. Nem ismer senki, és nem is érdeklek senkit. Senki nem akar megfejteni. Én szeretem, ha valakinek szimpatikus a személyisége, és "meg kell fejteni", meg kell érteni a motivációit és a működését. Engem senki nem akar megismerni. Azért nem írtam oda a végére, hogy "Mi a megoldás?" mert nem vagyok biztos benne, hogy meg akarom oldani. Sokszor úgy gondolom, hogy nagyon sokat veszthetne velem a világ, nagyon jó képességű tanuló vagyok, mindig mindenki azt mondta rám, hogy zseni vagyok. De ezzel együtt sem érdeklek senkit. Ha annyira kivételes volnék, hogy a világnak megérje belém kapaszkodnia, akkor alighanem ezt meg is tenné. A környezetem reakcióiból két dolog adódik: 1. vagy mindenki vak és nem veszi észre, hogy különleges vagyok, vagy 2.: közel sem vagyok olyan különleges, mint hiszem, csak egy ideje már nincs semmi más, amivel azonosítani tudnám magamat. Egy ideje már olyan dolgok történnek velem, hogy az az érzésem, hogy a világnak az az akarata, hogy én ne legyek a része. Nincs kedvem élni. Az elmúlástól pedig nem félek, csak az odavezető úttól. És azt kívánom, bár a szüleim elfelejtenék, hogy van fiuk, hogy ne kelljen csak miattuk maradnom.

2021. jan. 3. 21:44
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Engem amugy erdekelne az a logikai ut.
2021. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1


Neked nem az a problémád, hogy levezetted, hogy az életnek nincs értelme, hanem valami más. Mi is?



"Ez nem ad önbizalmat, vagy reményt. Ettől még nem leszek sikeres, ettől még ugyanúgy elb*szok mindent, ettől még ugyanúgy elviszik előlem az összes csajt, akire ránézek, és ugyanúgy lesz*rnak a barátaim. "



Szóval azért vagy szomorú, mert nincs csajod. Hát ez azért nem megoldhatatlan probléma. "



Kérlek, csupa fül vagyok. Most jön az, hogy nyugodtan várjak a seggemen, amíg a hormonjaim szét nem robbantanak, és majd 30 évesen biztosan lesz csajom?



"Összegezve: érzelmi problémáid vannak. Szomorú vagy. Ezt intellektualizálod. El kellene fogadnod, hogy nem tudod, pl. nem tudod jobban a pszichiáternél, miért vagy rosszul, és hagynod kellene, hogy segítsen."



Járok szakemberhez, de mivel 1,5 havonta kapok időpontot 45 percre, nem érzem túl hatékonynak...



" Az tud csak igazán örülni az életnek, aki nem rontja el az életét azzal, hogy átfogó célokat képzel maga elé, amik aztán agyonnyomják. "



Célokra márpedig szerintem szükségünk van. Ha nincsenek céljaink, akkor szerinted mi határozza meg az életünket? Mivel azonosítjuk magunkat? Pont azért lesz annyi gazdag csemete és lottónyertes öngyilkos vagy drogfüggő, mert nincsenek céljaik.



""Te más vagy, ritka kivétel."



"Nem, ő nem más. Ő egy kamasz, akit nyomaszt, hogy nincs csaja. Mind voltunk ilyenek. "



Engem nem csak az nyomaszt, hogy nincs csajom. Gyakorlatilag semmilyen normális szociáis kapcsolatot nem bírok kialakítani, akár barátit, akár szerelmit.



Olyan kamaszok is voltunk mind, akik féltették a különlegességüket, és lebirkázták az emberiséget. Nem mintha nem lennének az emberek birkák, de erre rámutatni a világ egyik legelcsépeltebb közhelye."



Nem értek egyet. Nyilvánvalóan élettapasztalat terén nem vitatkozhatok veled, de a közönségesebbje szerintem ezen soha nem gondolkodik el, vagy csak azt hiszi, hogy megteszi, de nem fogja fel, hogy ő közben maga is ugyanolyan birka. Az ezen való elgondolkodás -már ha valaki komolyan érti, min gondolkodik el- szerintem egy értelmesebb réteg jellemzője.

2021. jan. 3. 21:46
 6/15 A kérdező kommentje:
Egészségesnek egészséges vagyok, csak épp 49 kiló vagyok a 170 centimmel, béna vagyok a csapatsportokban, ezenkívül valami ismeretlen okból úgy ropog minden egyes ízületem, mint egy nyolcvanéves embernek. A legkisebb mozdulatra is ropog mindenem, mint az ágyú.
2021. jan. 3. 21:49
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Ne keress mindenáron értelmet az életedben. Csak örülj, hogy élsz. Én már régen nem agyalok olyanokon, hogy mi az életem értelme.
2021. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ideje feladni a logikus gondolkodást, és nem logikusan találni valami örömöt - amiért érdemes élni :)
2021. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, én is azt javaslom, hogy hagyd a logikát.

Mi a logikus abban, hogy megszülettél? Hogy itt vagy?

Rájöttél erre? Mert én még nem.


Ezért mondom azt, hogy ne a logikát keresd az életedben sem, hanem az örömöt, a miértet (célszerű és nem okszerű módon), és nem fogsz agyalni ezen ennyit.


Az sokkal fontosabb, hogy fejleszd a legjobb és a leggyengébb képességeidet. Ezek határozzák meg főleg, hogy hova jutsz az életben.

2021. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Lehet eljutottal odáig, hogy logikailag is öngyilkos szeretnél lenni, nem csak érzelmileg, de vizsgáld meg a logikát, valóban jó logika mentén haladtál?!

Nem akarok okoskodó lenni, az én logikám szerint: ez "csak" egy beszűkült tudatállapot, a kudarcok, sikertelenség, a környezeted felől jövő érdektelenség miatt. Biztos vagyok abban, hogy van miért élned, kell élned, jelentősséged van itt a Földön, sosincs indok elég ok az öngyilkosságra!!!!


Ne célt keress, hanem reményt!! Olyan tevékenységet, amit úgy érzed feltölt, erőt ad a problémáid leküzdésére, amiben idővel fejlődni tudsz. Ami kielégíti a lelki szükségleteidet!!


Tudsz zenélni, bármilyen hangszeren játszani? Pl. az nagyon sokat segíthet.


Ha esetleg szeretnél beszélgetni privátban, írj nyugodtan hátha tudok bármivel segíteni.

2021. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!