Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még a depresszióra utaló...

Ez még a depresszióra utaló tünet lehet?

Figyelt kérdés
Még régebben depressziót állapítottak meg nálam az orvosok. Különböző okokból kifolyólag elég mélypontra kerültem de nem is az a lényeg hanem,hogy mostanában jól érzem magamat. Viszont még mindig nem tudom lekötni magamat kb semmivel mindenre hamar rá unok amik eddig örömet okoztak nekem.Nagyon sokszor sírok még illetve többször van olyanom,hogy értéktelennek érzem magamat. Viszont ez a nem tudok semmire se sokáig oda figyelni ez zavar a legjobban hisz régebben voltak hobbijaim mára már kb szinte nem is élek a hobbimnak sajnos. Ez lehet még a depresszió utáni tünetek? Ténylegesen sokkal jobban érzem magamat de néha előjön a semmi nem érdekel életkedv. Érdemes lenne megint szakemberhez járnom?
2021. jan. 4. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Gyógyszereket szedtél, szedsz?
2021. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez még az. Nem 100%-os a software, csak mondjuk 75. Vagy néha 90, máskor meg csak 50. Te érzed, hogy ez mennyire zavar, de amúgy normális, nem krónikus. Senki nincs mindig a toppon.
2021. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül. A különféle közösségi oldalak, meg maga az internetes böngészés rontja a koncentrációs képességünket, mert 2 másodpercenként valami tök más jön szembe, először egy macskás gif, aztán egy reklám, aztán egy kis politika, aztán egy barát beszámolója. Az agy alkalmazkodik ehhez a feladathoz, hogy rövid ideig kell egy dologra figyelnie.

Én a magam depressziójához úgy próbálok viszonyulni, mintha egy ember lenne, aki többnyire ott van a környezetemben. Igyekszem távol tartani magamtól, de valszeg mindig ott lesz valahol a látóteremben. Aztán lehet, valaki ennél jobban meg tud gyógyulni, nekem ennyire sikerült. Tehát próbálj meg ne kétségbe esni, hanem azokra a foglalatosságokra összpontosítani, amik örömöt okoznak. Amikor meg jön az önutálat, akkor mond neki, hogy "Szevasz pajtás, ülj le oda, és hadd folytatom ezt a gyűrűt, tortát, táncot, stb. tovább. 48f

2021. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!