Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan értethetném meg apukámm...

Griffincube kérdése:

Hogyan értethetném meg apukámmal az anorexia fogalmát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

(Elég hosszú lett, köszi ha elolvasod)

Anorexiás vagyok, és már nagyon szeretnék meggyógyulni, de mégsem kaphatok hamar segítséget,mivel van egy hátráltató tényező: édesapám.

A szüleim persze nagyon kétségbe vannak esve,de apám nem támogatja hogy szakszerű segítséget kapjak,mert úgy hiszi az egész kamu, hogy én ezt "élvezem", és csak azért csinálom hogy őt bántsam, meg: "Miért olyan nagy dolog enni?","Eddig szerettél, nem???", és hogy nem kell nekem pszihológus meg ilyenek, majd ő erőszakkal felhizlal, stb.

Próbáltam neki elmagyarázni, hogy ez egy mentális betegség, és nagyon félek az evéstől, bűntudatom van ha átlépem a kalória keretem, és hogy én nem látom magam soványnak stb., de nem hogy nem "hisz" nekem, hanem még felül is ír engem, azt állítja hogy ez nem lehet így, és ilyen nincs..

Ezek mellett nagyon haragszik rám mind emiatt, agresszív, pl. egyszer behúzott nekem,mert ismét fogytam az ünnepek alatt.


Már belefáradtam, szeretnék kijönni ebből, de egyedül nem megy, és mivel kiskorú vagyok, ezért ehez szükségem van a szüleim pesztrálására.

Ezek mellett persze traumatizál hogy bánt.

Mit tehetnék?



2021. jan. 4. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Sehogy. Miért kéne vele megértetned? Soha nem értettem ezt az "apukám meg anyukám ha nem támogat úgyse sikerül" hiszti mizérát. Ebből magadtól, pszichológus nélkül is ki lehet jönni. Ne csinálj úgy mintha mindennek az oka apád lenne, mikor mindketten azon vannak hogy egyél normálisan.
2021. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1, mindig megdöbbenek, hogy ma, Magyarországon milyen alacsony a pszichológiai kultúra...
2021. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Iskolapszichologus segítségét szülő nélkül is tudod kérni. Tusom h most nincs suli de mindenképp meg kell oldaniuk a konzultációt igény esetén
2021. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az sajnos eléggé gyakori, hogy pont azok az emberek (szülők) a legnagyobb ellenzői annak, hogy szaksegítséget kérj, akiknek az egész problémádat köszönheted. Lehet, hogy az számodra sem újdonság, hogy az édesapád egy narcisztikus vonásokkal bíró (azért nem eszel, hogy őt bántsd) bántalmazó és az ilyen családokban kb. garantált, hogy legkésőbb fiatal felnőttkorban már komoly blokként jelenjenek meg a gyerekek életében az erőszakosság pszichés következményei. Próbáld ebből az irányból nézni és elfogadni tényként, hogy igen, a családodnak masszívan benne van a keze az állapotodban és hogy igen, Te egy bántalmazott fiatal vagy. Ez a fő probléma, az hogy ehhez testképzavar is társul, az már kb. egy kötelező mellékhatás. Kinél ilyen, kinél olyan pszichés problémában nyilvánul meg. Ha így közelítesz, kérheted civil szervezetek segítségét is, hívd fel a Kék Vonalat, ők pont ebben profik, hogy segítsenek azoknak a gyerekeknek, fiataloknak, akikre pont ott leselkedik veszély, ahonnan a biztonságnak kellene jönnie (otthon). De több szervezet is foglalkozik bántalmazott fiatalokkal, családon belüli bántalmazással, legyen az verbális, fizikai stb.

#1: pont azt tolod, mint az apja. Az az ilyen állapotok természetes velejárója, hogy minél mélyebben van valaki egy problémában, annál kevésbé látja a lehetőségeit és annál nagyobb a tehetetlenség érzése. A kérdező még tök jó, hogy legalább ide kiír egy kérdést, nem fekszik azonnal a sínekre, erre jössz te, hogy rúgj bele még egyet. Gratulálok.

2021. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a legjobb, ha minél hamarabb el tudnál menekülni a toxikus környeztből. Kutatások bizonyítják, hogy az anorexia kezelésének egyik leghatékonyabb módja a családterápia, mert nagyon gyakran a rosszul működő családi rendszerek is hozzájárulnak ahhoz, hogy valaki anorexiás legyen - és úgy tűnik nálad tényleg nem támogató a család:(

Én is azt javaslom, hogy első körben akkor keress fel egy iskolapszichológust, ő tudni fog majd tippet, tanácsot adni, hogy hova fordulhatsz!

2021. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de iskolapszichológushoz nyugodtan fordulhatsz, ahogy a többiek is ajánlották, valamint ifjúsági irodához, családsegítőhöz. Pl én is tök egyedül anno mentem 14 évesen egy ifjúsági irodába egy pszichológushoz a város másik felébe. Nem tudták a szüleim. Ezek ingyen vannak, ha eljutotsz odáig, akkor segíteni fognak, hogyan kezeld apáddal a helyzetet. Az anorexia oka gyakran épp a szülő-gyerek kapcsolat problémáiból ered. Sajnos akkor lenne igazán hatékony a terápia, ha apádat is kezelnék. Amit írsz, az alapján ráférne + szakirodalmat is olvashatna, de akarata ellenére nem lehet tenni semmit. Mondjuk ha bántalmaz is, akkor talán. Lényeg, hogy ne törődj senkivel, fordulj szakemberhez egyedül. Jelen helyzetben nem könnyű, de keress online vagy telefonos elérhetőséget, ha más nincs!

Sok sikert és jobbulást kívánok!

2021. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!