Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy ne stressze...

Mit csináljak hogy ne stresszeljek annyit?

Figyelt kérdés

A problémám az hogy mindenre nagyon be stresszelek, egész nap görcsölök és félek, nem tudok vele mit csinálni. A legjobb példa erre az ha írunk pl matekból előző este már érzem a hasamban a lepkéket és nem hagy békében aludni mert mindig ideges vagyok. Hiába készülök fel és teszem meg a maxot nem tudok mit kezdeni magammal

A családomat már őrületbe kergettem és mostmár ők is idegesek rám és mindig lecs*sznek hogy ne stresszeljek de nem megy.


Ami furcsa és érdekel hogy mitől lehet az az hogy folyton lever a víz és izzadok aztán egy félperc után pedig már ráz a hideg.


Ha felszólít a tanár már begörcsölök és nem tudok mit tenni.


Próbáltam magam már nyugtatni lélegezni de semmi sem hat. Anyukám mindig mondja hogy nem kell idegesnek lenni még csak általános iskolás vagy de nem megy. Utána ő is leszedi a fejem és elküld.


Amitől a legjobban félek hogy egyszer rámtőr a pánik roham és nem tudok ellene mit tenni. Gyógyszert nem akarok szedni orvoshoz meg nem akarnak vinni. Viszont néha úgy érzem betegre aggódom magam.



2021. jan. 4. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy menj el gyerek agykontroll tanfolyamra, de a járvány miatt valszeg az sincs. Az segítene. Figyeld a honlapjukon, hogy mikor indul újra.
2021. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Teljesen ugyan ebben a cipőben jártam én is. Sőt valamennyire még mindig meg van ez bennem, leginkább az idő segített rajtam illetve az, hogy elkezdtem úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy nem ezen fog most múlni az életem.

Kicsit talán hülye példa, nem nagyon tudom hogy a jegyeid mennyit engedhetnek meg, mennyire fontosak neked. Én általánosba kitűztem magamnak a 3-ast, annál lejjebb nem mentem soha, de nem is erőltettem hogy jobb legyek, majd középsuliba már sajnos vagy nemsajnos, ezt is elengedtem, úgy voltam vele lesz ahogy lesz csak ne bukjak meg.

Egyetemre nem akartam menni, így az érettségihez is hasonlóan álltam hozzá. Ez nem követendő példa de engem átrugdalt a nehéz helyzeteken.


Egy-két dolog még ami eszembe jut, citromfű tea, nagyon jó dolog. Valeriana relax de sok hasonló van ezek is lazítják az ember idegeit, B6 vitamin.

2021. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is küzdök ezzel, nálam valószínűleg a perfekcionizmus az oka.

Keress valamit, ami kikapcsol, egy kicsit tereld el a figyelmed. Nekem pl a zenehallgatás vált be a legjobban, vagy rajzolgatás.

De ha nagyon stresszes vagy, az a legjobb, ha kisírod magad, aztán alszol egyet

2021. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!