Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós emberek tudnak...

A depressziós emberek tudnak szeretni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 5. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen, csak sok esetben kimutatni nem tudják.
2021. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért nem tudjàk?

Gyógyszer mellett is lehet vki depressziós?

2021. jan. 5. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez attól is függ,hogy milyen mélyen depressziós.A depressziónak is van több fajtája.Viszont aki depressziós nagyobb szüksége van a szeretetre,mint annak aki keresi,hogy szeretetet adjon.Akkor is lehet depressziós valaki,ha nem kap szeretetet.
2021. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia. Én pl azért "nem tudom" kimutatni, mert nagyon magamba zárkózott lettem, nem beszélek suliba se senkivel, csak várom a nap végét, hogy végre itthon lehessek a szobámba, ahol senkivel nem kell beszélnem. És igen tudnak szeretni, nagyon is. Én nagyon tudok kötődni ahhoz, akivel így jóba leszek, de már inkább nem barátkozom senkivel, mert eddig mindenki megutált, és mindenkit elveszítettem, túlságosan is törődő, féltő vagyok,talan ezért...

Nem tudom pont milyen gyógyszerre gondolsz, de igen, lehet.

2021. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Manócska1 ***** válasza:
58%
én már sajnos majdnem 30 éve depressziós vagyok,rengeteg gyógyszert kipróbáltak anno áramos kezeléseket is kaptam és életem végéig szedni kell már atidepresszánsokat és többféle gyógyszert. gyerek nem lehetett de van egy kapcsolatom,20 éves házasok vagyunk szóval tudok szeretni és kapok viszont is..
2021. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne. Borderlineom van és major depresszióm. Iszonyatosan túl tudom idealizálni az aktuális crushom/párom, kb fanatikus vagyok. A depi miatt sokkal jobban kötődök.
2021. jan. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Megpróbálom elmagyarázni hogy mi a depresszió, úgy hogy megértsd.

Képzeld el, hogy együtt élsz egy olyan társsal aki rendszeresen megver, leértékeli a képességeidet, próbál semmivé tenni.

Nos ez van. Ez a társad akivel együttélsz a saját elméd. A saját elméd nyom el, tesz tönkre. És nem tudod otthagyni.

Mit tudsz akkor tenni a saját érdekedben?

-a figyelmed kifelé kell fordítanod, nem befele az elmédre.

- kerüld a negatív embereket, akik lehúznak.

Beszélgess, kirándulj, bármit ami kifele fordít

- legyél nyugodt környezetben.

- találj életcélt amiért érdemes élned. Hobbi, elfoglaltság... A legjobb életcélok azok amik mások megsegítésére is irányulnak.

Ha antidepresszánst szedsz akkor szokj le róla fokozatosan, mert az csak további elnyomás, csak mélyebbre nyom le.

- döntsd el hogy okozó vagy az életed felett, és nem engeded át az irányítást az elmédnek. Ne keverd össze önmagad a negatív érzésekkel, negatív gondolatokkal. Azok nem te vagy. Te vagy az erő. És helyre tudsz jönni.

2021. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mikor voltal utoljara szerelmes? (Arra az igazira gondolok)
2021. jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 es válaszoló brutál jól megfogalmaztad. Én is depressziós vagyok és én is utalom az elmémet, mert az az oka minden bajomnak es tenyleg az ember nem tudja otthagyni. En sokszor elkepzelem, ahogy kitepem a fejemből és belevágom a kukába. Abban is igazad van a befelé figyeléssel kapcsolatban. En is szinte mindig befele figyelem. Meg ugye az okos coachok is azt tanítják pl szabó péter, hogy az igazi út befelé vezet, vagy valami ilyen. Neked működik ez, hogy ha kifele helyezed a fókuszt, akkor jobb? Nekem is tanácsolta ezt pszichológus, hogy helyezzem át a problémákról a fókuszt a pozitív dolgokra. Viszont ez nem a szőnyeg alá söprés? Mondjuk az sem erdekel, ha amúgy működik. A kérdésre is reagálva, igen nagyon is tudnak szeretni a depressziósok, sőt jobban is mint mások, mert magasabb az érzelmi inteligenciájuk. Ők nem bántanak másokat legtöbb esetben, mert tudják milyen a lelki kín és inkabb azzal vannak elfoglalva, hogy kimásszanak a gödörből, ahova az elméjük taszítja őket.
2021. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!