Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-val diagnoztizáltak,...

ADHD-val diagnoztizáltak, hova mentetek először? Mit kell csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ha ADHD-ra gyanakszom, akkor hova kell először mennem? Pszichológus/Pszichiáter, iskolapszichológus? Ha onnan elküldenek egy vizsgálatra, mennyibe kerül?

Ha megtörtént a vizsgálat és kiderül, hogy nincs ADHD/ADD, akkor mi lesz?

Ha megtörtént a vizsgálat és kiderül, hogy van ADHD/ADD, akkor mi lesz?



2021. jan. 6. 14:43
 1/5 anonim válasza:
100%
Ingyenes a SOTE-n, utána gyógyszert írnak (több mint biztos, hogy ritalint), és érdemes felkeresni a pszichiátriát, valamint a SOTE-n is vannak erre szakosodott szakemberek.
2021. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem érdemes egyből a SOTE-ra bejelentkeznem egy vizsgálatra?
2021. jan. 6. 17:55
 3/5 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, tehát ha jól értem, először egy pszichiátert kell felkeresnem vagy a háziorvosomtól egy beutalót és úgy a SOTE-ra mennem.


Még egy kérdés: a ritalin mennyire hatásos? Mennyit segített? Állandóan kell szedni?

2021. jan. 6. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, először keress egy pszichiátert, ő majd elmondja, merre menjél pontosan tovább, és ír beutalót, ha kell. (Nem tudom, hogy hány éves vagy, de természetesen gyermek pszichiátert is kereshetsz, ők valószínűleg gyakrabban is találkoznak ADHD-val.)

A Ritalin egyébként (vagy a többi felírható gyógyszer) változó hatékonyságú, egyéntől függően. Mindenkinek máshogy hat, és van, akinek nem is írnak fel semmit. Illetve gyakran kombinált kezelést alkalmaznak, tehát gyógyszert és terápiát együtt. Kutatások szerint ez a leghatékonyabb módszer, de mint már mondtam, elég nagyok az egyéni különbségek. Itt senki nem fog neked pontos választ adni, mert rólad sem tudunk semmit, és azt sem tudjuk, hogy hogyan reagálnál a különböző kezelésekre. De remélem, sikerül megkapnod a megfelelő válaszokat a kérdéseidre a hozzáértő szakemberektől! :)

2021. jan. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van spec magán adhd doki is ahol nincs várakozás, mert sotén egy év.


És nem kell másik pszichiáter csak adhds vagy soteéra kérj időpontot, ehhez kell körzeti beutaló is, de az csak formaság. Vagy magán.


És nem csak ritalin van, hanem más szerek is lehetőségek.


És van adhd tréning is, ami fizetős.


Meg van sok info a neten ahogy felesztheted magad. Van jó felnőtt adhds csoport facebookon is.

2021. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!