Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan orvosolhatnám a problémát?

Hogyan orvosolhatnám a problémát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, egy nagyon erős gimnáziumba járok. Általánosban sokat piszkáltak az osztálytársaim, fizikálisan és mentálisan is bántalmaztak. A mai napig hatással vannak a régi sérelmek az életemre, egyáltalán nincs önbizalmam, megfelelési kényszerem van, néha depressziós vagyok, bántom magam, szorongok, nem merek kiállni magamért, néhanapján direkt éheztetem magam, mert úgy érzem, megérdemlem. Ezeket a problémákat még így-úgy megpróbálom kezelni önerőből, igyekszek felülkerekedni a negatív dolgokon. Egy problémára viszont sehogyan sem találok megoldást és ez eléggé zavar, hiszen a külvilág is érzékeli, míg a depit pl tudom leplezni álmosollyal. Nos, szóval, az a legfőbb gondom, ami miatt most írom a kérdést, hogy nem merek emberek előtt beszélni. A szünetekben gondtalanul elcsevegek az osztálytársaimmal, viszont ha felelek, akkor rámjön a pánikroham, szédülök, homályosan látok és irtózatosan remeg a hangom. Most ugye online oktatás van, nem kell kiállnom közönség elé, de így digitálisan is ugyanúgy izgulok egy-egy feleletnél. Általánosban szívatott engem a történelem tanárom, rendesen élvezte, hogy bántottak az osztálytársaim, éppen ezért szinte minden órán én feleltem. Felelet közben beszólogattak, halálra aláztak a többiek, és ez a mai napig nagyon megmaradt bennem. A mostani töri tanárnőm egy tündér, mégis főként a töri felelettől rettegek. Tudom, hogy el kéne mennem pszichológushoz, de ez nem lehetséges, nagyon bonyolult a magánéletem, sok családi gondom van. Hamarosan megyek felsőfokúzni németből, jövőre pedig érettségizek, szóval jó lenne ha minél hamarabb megoldódna a helyzet. Kitűnő tanuló vagyok, 3 tantárgyat tanulok emelt szinten és nagyon zavar, hogy még így sem tudom átadni a teljes tudádomat. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 9. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Az általános iskolai ellenségeskedést már magad mögött kéne hagyni, az már a múlté, a jelenben nem bántanak. Abban a helyzetben se te voltál a hibás, hanem ők. Felkészült vagy, szorgalmas, de ha valami nem lesz tökéletes, akkor se történik semmi. Gondold végig, hogy mitől félsz. Ki fog derülni, hogy valójában semmitől. Ha kitűnő tanuló vagy, akkor határozottan át tudod adni a benned lévő tudást, de hanem lennél kitűnő, akkor se történne semmi.
2021. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából amolyan traumaként mindig visszatérnek a régi dolgok. Gyakran még álmomban is, pedig nem igazán gondolok már rá....
2021. jan. 9. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen háttérrel rendelkezem, és ugyan ezzel a problémával küszködtem. Nekem úgy sikerült leküzdenem, hogy sokat beszéltem magamban, megismertem magam, elfogadtam, hogy csúnya vagyok, és megszerettem magam. 2-3 évig rombolták az önbizalmam, és ugyan ennyi kellett, hogy visszaszerezzem. Én úgy csináltam, hogy bementem a tükör elé, és ilyen bullshit szövegeket toltam: Meg tudom csinálni! Képes vagyok rá! Szeretem magam, és szeretem a világot! Stb..

Aztán így lett a legpesszimistább emberből akit ismertem, a legoptimistább.

Nagyon remélem, hogy minél hamarabb túljutsz ezen, de ha bármikor úgy érzed, hogy most el fog borulni az agyad, nekem írhatsz.

Egyébként a sport is rengeteget segített, remek társaságba kerültem, és mellettük kezdtem el úgy érezni, hogy érek valamit.

2021. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon aranyos vagy! :)
2021. jan. 9. 13:28
 5/5 anonim válasza:

Sziaa!!

Igazából ugyanazt nem szeretném leírni, amiket elottem írtak viszont teljesen egyet értük. Ami nekem még segített az egy instagram oldal. Nagyon motiváló és pszichológusok csinálják, illetve nagyon kreatívan van megcsinálva ez egész , szerintem egy próbát megér. @melylevegoprojekt néven vannak fent :)

Remélem tudtam valamennyit segíteni , és tényleg kitartást!!!

2021. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!