Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómás fiatalok!...

Asperger szindrómás fiatalok! Milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel, osztálytársakkal stb. elfogadtak ahogy vagy?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként kaptam diagnózist. Apám már nem él, anyám a mai napig nem hajlandó tudomásul venni a diagnózisom létezését, korábban se volt együttműködő semmilyen szintben, a vizsgálatban sem volt hajlandó részt venni (felnőttek diagnózisához kellenek olyan személyek, akik gyerekkorától fogva ismerik az illetőt, és ez általában szülő szokott lenni, ha még él), más, távolabbi rokonok segítségét kellett kérnem. Hárman vagyunk testvérek, kettőnknek gyerekkorunk óta vannak teljesen nyilvánvaló autisztikus tüneteink, de nem vitt el minket soha kivizsgálni annak ellenére se, hogy elvileg több pedagógus is javasolta anno. Én huszonévesen olyan élethelyzetbe kerültem egy munkahely kapcsán, hogy jobbnak láttam elvégeztetni a vizsgálatot. A tesómnak nincs diagnózisa, de öndiagnózis alapján ő is autistának tekinti magát.
2021. jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is hasonló helyzetben vagy. Rossz amikor a hozzád közel állók nem fogadnak el. Engem itthon vagy sajnálnak vagy dühösek. Amikor nyugi van arról beszélnek hogy milyen jó hogy ,,különleges" vagyok, amikor meg valami tünetem van ebből kifolyólag akkor a hajukat tépik, hogy miért nem lehet normálisnak lenni. Anyám tudomásul vette a dolgot, de csak akkor érdekli amikor arról van szó, hogy milyen kedvezményeket tudunk kicsikarni, meg amikor facebookon posztolhat róla és fürdőzhet a sok like-ban meg az elismerő kommentekben. Ezt szóvá is tettem neki aztán letiltott.
2021. jan. 10. 01:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Francokat. Ahol csak tudnak,ott szívatnak és jót röhögnek.
2021. jan. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!