Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Divatdepresszió?

Kérlek segíts !!! kérdése:

Divatdepresszió?

Figyelt kérdés
Érdekelne mindenki véleménye. Rengeteg kisgyerek (általános iskola főleg) állítja hogí depressziós úgy, hogy semmi oka nincs rá, csak szimplán sajnáltatja magát. Ilyen például az hogy elkezdi vagdosni magát, majd kipakolja a létező összes közösségi oldalra.Mi a véleményetek erről?

2021. jan. 11. 11:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, aki igazából depis az nem pakolja ki a facebookra meg ide oda, hogy jaj. Hanem magába fordul jellemzően visszahúzódó. Nekem volt 2 fajta osztalytársam is a vagdosós fajtából. Az egyik aki vagdosta magát, de tagadta mindig kitalált valamit hogy mitől olyan a keze, mert szégyellte, látszott rajta, hogy valami nem oké és nem is volt túl társasági lény.

A masik fajta aki vagdosta magát, kipakolta a facera meg ide oda, de amikor társaságba volt semmi baja nem volt, állandóan nevetgélt, otthon a szüleivel is jól kijött stb. De állandóan mutogatta, hogy jaj mert ő vágja magát mert 14 évesen ott hagyta a pasija.

szóval van aki tényleg depis és van akinek a csak figyelem hiánya /feltűnési viszketegsége van.

2021. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%
Miért divat az, hogy egy-két hallott extrém eset alapján rá akarják sütni egy egész korosztályra hogy "divatdepresszióznak?
2021. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha már depi, ha valaki letörli magát a közösségi oldalakról az inkább aggasztó, bár most van egy ilyen divathullám is. Szóval nem lehet ezt tudni.
2021. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12-es, nem az egész korosztályra rakom rá, csak arra értettem, hogy ott van a legtöbb.:D
2021. jan. 11. 12:24
 15/19 anonim ***** válasza:

"csak arra értettem, hogy ott van a legtöbb."


Szerintem ez az állítás köszönő viszonyban sincs a valósággal.

2021. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
13. Nekem sok ismerősöm azért törölte magát a közösségi oldalakról mert elege lett a sok hülyeségből. A sok politikai vitából, meg abból hogy mióta mindenki otthon van ott nyírják egymást az emberek mert nincs jobb dolguk. Semmi aggasztó nincs abba ha valaki nem kíváncsi mások hülyeségére, meg hogy Terike meg Marika századjára veszik össze azon, hogy mikor lehet boltba menni meg melyik párt a hülye.
2021. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
15-ös. Akkor meghallgatnám a véleményed . Szerinted hol van a legtöbb ilyen eset?:)
2021. jan. 11. 12:31
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Ahelyett, hogy itt teszel fel ezeket a provokatív, általánosító kerdeseket, utananezhetnel es TED videókat is nezhetnel róla, ahol rém egyszerű embereknek is elmesélik, hogy mi a depresszió...
2021. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én náluk inkább arra gondolnék, hogy mivel egyre több helyen van szó a depresszióról meg vagdosásról az ő korosztályukban, előfordulhat, hogy ha valami számukra nagyon rosszat megélnek, vagy tényleg nincsenek jól, akkor azt hiszik, hogy ezt kell csinálni. Mas példa nincs előttük (hogy mit KELL) csinálni, így valahol leutánozzák a példát.

Es ebből egy öngeneráló folyamat lesz.

Azt, hogy mit éreznek, min mennek keresztül, azt csak ők tudhatják, de abban, hogy ezeket hogyan kell kezelni/vagy nem-kezelni sztem lehet hogy mást, a külvilágot nézik.

2021. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!