Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy mindenki sikeresebb nálam az életben?

Figyelt kérdés
röviden: 25 vagyok nem volt barátnőm még soha, senki nem volt belém szerelmes sőt undorodtak tőlem mert nem vagyok jóképű. Anyám ezosan nevelt, nem tanította meg hogy az élet egy verseny és mindig a legjobbnak kell lenni benne. Azt mondta nem számít. Közben meg én arra jöttem rá, hogy igenis számít. Mert itt vagyok 25 vésen enyhén elhízva, férfiminta nélkül,azzal a mentalitással, hogy nem fontos ez, nem verseny. Közben már mindenki lekörözött. Volt osztálytársaim közül valaki modell lett, rendőr, van aki Etyeken dolgozik a filmgyárban. Még a legcsúnyább lánynak is lett párja, csak nekem nem. Tini koromban sokszor bizonytalan voltam magamban és szerintem ez meglátszódott rajtam. Azt is észrevettem, hogy a dolgok néha több év után esnek le, ahogy gondolkodom rajtuk.Tehát lassú lehet a felfogásom, pedig nem vagyok buta sokat olvasok könyveket és dokumentumfilmeket is nézek, rendes játékfilmeket nem is nagyon. Tulajdonképpen minta én nem tudnék, jófejséget színlelni, mint ahogy azt a legtöbb ember teszi. Mindig ki voltam közösítve, sose voltam menő vagány, úgy éreztem mindig, hogy az nem én vagyok. Amolyan jófiú lettem és régebben tele voltam frusztrációval a lányok miatt de mára már teljesen kiégtem, szóval már ez is hidegen hagy. Csak néha ha látom fb, hogy kivel mi történt elönt valami elkeserítő düh hogy nekem ez miért nem adatott meg???

2021. jan. 12. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Rossz a neveltetésed.
Férfi viselkedésminta hiánya.
Az élet egy verseny.
Jó, hogy utolag rájöttél ezekre.
Nem avgy jóképű.
2 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz lehetőségek a hibásak.

Nem anyukád a rossz, hanem te, magadban kell keresned a hibát. Neked kell változtatnod, képezni magad egy jobb munkahelyért, társaságba járni, szórakozni, (nem a járvány közepén most).

Neked kell megtalálni min kell változtatnod, mert valamin biztosan. Ez nem verseny, nem a legjobbnak kell lenni, nem is lehetsz, mert mindig lesz nálad jobb. Inkább a boldogságra és boldogulásra kell koncentrálni.

2021. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyik sem jó válasz, amit megjelölhetnék. Szerintem anyádnak igaza volt, mert az élet értéke nem a világi sikerekben mérhető, azt csak megpróbálják veled elhitetni láthatóan sikerrel és emiatt boldogtalan vagy. Ne másokhoz mérd magad! És első lépésként töröld le a facebookod, szüntesd meg a másokkal való foglalkozást és kedj el magaddal foglalkozni. Mozogni, hobbikat kitalálni és abban sikereket, de főleg örömet elérni. Ez csak rajtad múlik! Nehogy azt hidd, hogy a sikeres faceképek mögött nincs boldogtalanság, az egy hamis, magamutogató világ. Te építsd a sajátodat!
2021. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne másokat hibáztass, lépj ki az áldozati szerepből! Nem tudhatod, hogy a modellnek kiket kellett lesz. nia vagy hogy az etyeki kolléga alkoholba fojtja bánatát minden este....
2021. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen

Pont olyan vagy mint én csak fiúban

Az én helyzetemet még neheziti hogy a saját nememhez vonzodom

Így 25evesen lett nekem is először kapcsolatom de most is ugy erzem hogy nem vagyok alkalmas ilyesmire

Világéletemben ketelkedtem magamban és szorongtam

És hát nem is véletlenül vagyok ilyen roncs mint most

Igyekszem valtoztatni magamon neked is csak ezt tudom javasolni

2021. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 12. 11:20
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es ment a zöld pacsi! :) Igen igyekszem de nem olyan könnyű, üllőre feszülve érzem magam, de semmi a környezetem ugyan úgy kezel.
2021. jan. 12. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a változtatás mindenképpen nehéz, de meg kell próbálni.

Ha megnyugtat nekem minden rendben van az életemben, szüleim úgy ahogy támogatnak, van barátnőm, van munkám - most kezdtem -, sikerült diplomát szereznem, de ettől függetlenül bizonytalan vagyok magamban és nem érzem magamban az erőt. Szóval ez inkább mentálisan döntsd el, mert nem befolyásoló tényezők, ha nem tudod élvezni.

2021. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, rájöttél, hogy neked így nem jó. A következő lépés, hogy rájössz, hogy senki nem tud helyetted változtatni az életeden, csakis te. Szuper! A következő szint, már-már Mester fokozat, hogy elkezdessz változtatni a dolgokon, és a gondolkodásoddal, hozzáállásoddal kezded. Nem a politika a hibás, nem is a szomszéd, hanem te. Szívd fel a taknyot, mint egy dühös borz, és kezdj magaddal valamit. Sportolj, fogyj le, gyúrd ki magad, tanulj nyelveket, szakmákat, dolgozz, gyarapodj, gazdagodj! A picsogástól még senki nem lett nagymenő. Az "üllőre feszülve" fordulatért kapsz egy nagy pacsit, tetszett!:) Prémium tipp: nem kell rágörcsölni a dolgokra, hanem szívósan, kitartóan tenni értük. Hajrá, szorítok neked!
2021. jan. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is!
2021. jan. 12. 11:52
 10/10 anonim válasza:
100%
Ne is akarj szerelmes lenni! Az emberek 90 %-a csak átver és kihasznál. Ha jó vagy velük akkor azért ha panaszkodsz akkor meg csak lenéznek. (Saját tapasztalat) 12 évet húztam le a klotyón és most itt vagyok teljesen érzelmi nyomorékként és nem tudok magammal mit kezdeni. 😕 Egy jó tanács inkább foglalkozz magaddal és fejleszd magad, tanulj új dolgokat és küzdj az álmaidért és céljaidért!
2021. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!