Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánibetegség miatt leszázaléko...

Pánibetegség miatt leszázalékolás?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm érintett ebben de szeretném több ember véleményét is kikérni erről. Augusztus óta szenvedek terápiáról terápiára járok egyre több gyógyszert szedek a tanfolyamomról kénytelen voltam kilépni. Nemtudok dolgozni élni is alig tudok annyira rosszul vagyok sokszor lefogytam 50 kgra. Leszeretném magam százalékoltatni hogy legalább 4 órába vegyenek fel valahova mert a 8 órát a tanfolyamon végigülni sem tudtam. A pánik miatt gyakran annyira rosszul leszek hogy elájulok. Emésztési zavaraim vannak a stressz miatt ezért hányás hasmenés is elő előjön. Foggalmam sincs mit tehetnék. Már depressziós is leszek a betegségem miatt. Ismertek olyat aki pánikbeteg és leszázalékolták?

2021. jan. 13. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség megfelelő módszerrel viszonylag egyszerűen gyógyítható, így a leszázalékolás szinte valószínűtlen.

Milyen terápiákra jársz/jártál? (privátban is lehet kérdezni)

2021. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én leszázalékolt vagyok, de nekem nem csak szorongásos betegségem van.

nem tudom, hogy úgymond ilyen rövid idő hivatalos papírral való betegség miatt megtennék-e.

számít, hogy milyen terápiákon vettél eddig részt, milyen gyógyszereket szedtél, milyen egyéb más pszichés vagy testi gondod van.

2021. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem meghatározott szorongásom is van. Végülis ha nem pánikolok akkor szorongok. A szorongást legtöbbször semmi sem váltja ki hanem csak jelen van. Egyféle gyógyszert próbáltam eddig. Scippa 20 mg jelenleg is ezt szedem. Az orvosom azt mondta hogy nem tud értem már mást tenni. Feküdtem is bent pszichiátrián egy hétig ott mindenféle csoportokon vettem részt fény terápián kognitív terápián ott az orvosok jelenléte jó hatással volt rám mert ha orvost látok én megnyugszom. Sokféleképpen próbálták a gondolkozásmódomat is megváltoztatni de mondtam is az orvosomnak hogy nem azért van a roham mert nemis gondolok semmi rosszra mégis a semmiből elkezd verni a szivem lever a víz de közben a hideg ráz és halálfélelmem van elkezdem kapkodni a levegőt. Nagyon rossz így élni és a környezetem sem támogat. Szerintük ez nem betegség nemis vagyok beteg meg ilyenek. És ez miatt nagyon elveszettnek érzem magam. Hiába vannak orvosi papírjaim mintha tényleg megőrültem volna megpróbálják rám beszélni hogy nemis vagyok beteg. Abszurd. Nekem el fogadnom kellene magam ilyennek. Nem pedig saját magamban is kételkedni miattuk. Ha az ember nem kap semmi jót a környezetétől és beteg segítségre támogatásra lenne szüksége na az szörnyű. Egyedül szembenézni ezzel. Nem kívánom senkinek. Nem gondoltam arra soha hogy megölöm magam. De néha azt érzem már h jobb lenne ha nem élnék ilyen betegen. Mert csak egy elfogadhatatlan teher vagyok. Magamról sem vagyok képes így gondoskodni.
2021. jan. 14. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

megértelek, mert nekem is a környezetem ilyen, leszámítva egy barátot, de pl. családnál mai napig az van, hogy a pszichés betegség nem betegség.

egyetlen antidepresszáns?

én már heten is túl vagyok, másfajta hatóanyagút kellene kipróbálnod, ha a pszichiáter azt mondta ennyit tudott tenni keress másikat.

2021. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Másik pszichiáter!
2021. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon szeretnék meggyógyulni. Nem akarok ilyen maradni. Ha azt mondjátok ebből még viszonylag könnyebb kigyógyulni akkor megkell próbálnom több lehetőséget. Hajlandó vagyok újra befeküdni akár más pszichiátriára is más orvost keresni. Nem adom fel. A leszázalékolás már végső elkeseredésemben jutott eszembe mert valahol én nagyon félek tőle hogy ebből nincs kiút.
2021. jan. 15. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nem fogsz örülni neki de én tapasztalatból mondom hogy ebből bizony nincs kiút. Én hosszú évek óta szenvedek ettől, és bármivel is próbálkoztam (pszichológus, pszichiáter, dolgozni menni, valeriana szedése, szédülés elleni gyógyszer szedése stb.) csak egyre rosszabb lett, egyre sokasodtak a tünetek és most már úgy vagyok hogy 0-24 rettenetesen szédülök, az egész életem ennyiből áll, se melóm, se társas kapcsolataim, se élmények, semmi, csak a szédülés az ami kiteszi az életem. Vizsgálatok semmit se találtak, három különféle orvos (háziorvos, ideggyógyászat, fülészet) szerint is a pánik okozza. Ez van. Így fogunk meghalni. Bár már lehet az is jobb lenne, így élni se érdemes.
2021. jan. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben, szervi betegség is társul a pszichés betegséghez van esély a részleges leszázalékolásra.
2021. jan. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!