Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dicsérjünk, ha a másik...

Hogyan dicsérjünk, ha a másik nem tudja elhinni magáról, hogy elég jó?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet/érdemes dicsérni azt az embert, aki (számunka ismeretlen) gyermekkori sérülések miatt nem tudja elhinni magáról, hogy elég jó és szerethető, ezért nehezen, sőt, szinte alig tudja elfogadni a dicséretet?

2021. jan. 13. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Imposztor szindrómás emberként azt mondom neked, hogy próbálkozni kell többféle megközelítéssel. Az is lehet, hogy az illetőnek csak 1-1 szóval kapcsolatban vannak ellenérzései, de ha azt helyettesíted valami mással, úgy sokkal jobban be tudja fogadni. Illetve a részletek dicséretét könnyebb komolyan venni, mint az egészét.
2021. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gyakran
2021. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam elhinni magamról, ha mások mondják vagy megdicsérnek. Amikor megcsináltatták velem az 5 szeretetnyelv tesztet, akkor döbbentem rá, hogy a szóbeli dolgoknak nálam nagyon kicsi súlya van és sokkal inkább hiszem el én is, hogy elég jó vagyok és szeretnek, ha dicséret közben megölelnek, megsimogatják a vállam, stb. Nekem az érintés a legfontosabb. Szerintem érdemes megpróbálni kitalálni, mi a másik ember ún. szeretetnyelve és dicséret közben valahogy hatni rá. Persze ez csak a saját tapasztalatom.
2021. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!