Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus/pszichiáter mit...

Pszichológus/pszichiáter mit reagál, ha ilyet mond neki egy betege? Mi lenne a helyes reakció?

Figyelt kérdés
Kimondottan extrém esetekre gondolok. Pl.öncsonkítás, állatkínzás, durva vágyak/fantáziák, függőségek..stb. Egy nagyon beteg elméjű betegével hogyan viselkedik? Mi a helyes reakció? Ezt tanítják az egyetemeken?

2021. jan. 13. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondania kell neki valamit, hanem gyógyszerezni, gondolom, jobb híján leginkább lenyugtatni. Ha közveszélyes, akkor zárt osztály. Beteg embert az orvos betegként ítél meg, nem normálisként.
2021. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy véli, hogy ön vagy közveszélyes, akkor egyszerűen berak osztályos kezelésre, és felírja a szükséges gyógyszereket. Ez viszont nem egy egyszerűen 2mondatos gyks kérdés alapján eldönthető.


Szerinted mit tanítanak ott amúgy? Passziánszt?

2021. jan. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is kínoztam állatokat gyerekkoromban, vagyis nem csak én, hanem az egész bandánk... a fiúk rendszeresen megfogták a békákat, hogy megcsonkítsák őket, én pedig a hörcsögeimet ijesztgettem. A pszichológusom csak annyit mondott, hogy ez egy olyan fázis volt, ahol az agressziómat nem elfojtottam, hanem kiéltem ebben a formában. Jó esetben persze kinövi ezeket a gyerek és felnőtt korára kijózanodik.

Ha valaki felnőtt korában is ezt csinálja, hát az elég sajnálatos...

de ez még nem jelenti azt, hogy rögtön be kell záratni. Ha pszichopata az illető, akkor az nehezen megy el terápiára, ilyen tetteknél pedig úgyis lebuknak. Remélhetőleg!!!

2021. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3


Ha 25 év feletti vagy, és netán falusi-kisvárosi akkor szinte biztos hogy cigiztettél békát, vagy láttál ilyet.


Én láttam, kutya bajom, ahogy a többieknek sincs semmi elmebetegsége :)

2021. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Igen, vidéken nőttem fel, és láttam mindenfélét... a nagyvárosiak azonnal pszichológushoz viszik a gyereküket, ha nem ijed meg a kutyaugatástól.
2021. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Örülök hogy találkozom ilyen kommentelővel is, mások már egyből ugranának hogy "állatkínzás" stb.
2021. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Látod, hogy lepontoznak minket :D

A modern ember problémája az, hogy kitalál magának olyan problémákat is, amik nincsenek! Elég csak a sok sápadt, bent ülős, mindent fertőtlenítő emberekre nézni...

Nem azt mondom, hogy nem léteznek mentális betegségek, de sokszor az ember tényleg csak lusta és igénytelen, vagy semmi baja és unatkozik, emiatt mindent felnagyít.

2021. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!