Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy kineziológus? Mit...

Milyen egy kineziológus? Mit csinál, és mennyire éri meg elmenni hozzá? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ma megyek egyhez, és egy kicsit félek, hogy milyen lesz. Még nagyon nincs tapasztalatom ilyesmiben, 1× voltam pszihológusnál, ennyi. Mire kell majd számítanom, és mi fog ott történni? Kell-e izgulnom, és ha kell, akkor miért? Mire kell felkészülnöm?

Ha ti voltatok már kineziológusnál, le tudjátok írni a tapasztalataitokat, és hogy mennyire segített, ha egyáltalán segített? Nagyon megköszönném, és bocsánat a sok hirtelen kérdésért...



2021. jan. 14. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Személy szerint nekem van erről végzettségem, szóval írhatok róla:)

Amennyiben orvosi papírral mész, akkor a kineziológus fogja tudni a dolgát:D Ha papír nélkül mész pl izomláz miatt vagy térdfájás stb akkor megvizsgálunk. Nem brutál módon, hanem átnézzük merre fáj, hogy tudod mozgatni az adott végtagot és stb.

Ezután lefertőtlenít téged, előnyújtja a területet és felragaszt:) A tapasz csak 5 napig legyen rajtad, utána kiütéseket okozhat ect. Amint víz éri pl zuhanyzásnál utána “itasd” le kicsit róla a vizet a törölközővel.

Én sportoló vagyok és a csapattársaimat, ismerőseimet, saját magamat is rendszeresen tapasztom és használ:) enyhít a fájdalmadon és ad egyfajta stabilitást!

Remélem tudtam segíteni:D

2021. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Sztem, ő nem erre gondolt,hanem arra a sarlatánra, aki teledumálja a fejedet mindenféle badarsággal, hogy azt hidd, van értelme ennek a pocsék életnek 😀 ilyen önfejlesztős zagyvaság. Manapság már mindenki ezt húzza, ezért van olyan sok cicás ember mindenfelé 😀
2021. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ez a fajta kezelés nem jött be.
2021. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Egyszer voltam egy nőnél, mert valaki ajánlotta. Eleinte nagyon kedves volt, aztán ahogy megemlítettem egy problémámat, teljesen elzárkózott, azt hittem, el is akar küldeni, annyira megrettent. Semmit nem éreztem se közben, se utána, sőt, inkább elszégyelltem magam, amiért mertem kiadni magam, és mert a reakciója szerint biztos undorító vagyok.


Annyit csinált, hogy felfektetett egy asztalra, és össze-vissza pöckölgette a végtagjaimat meg suhintott körülöttem a kezével. Közben kérdezte, hogy mit érzek. Hát, "enyhe" agyzsibbadás az volt :D

2021. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

10-15 kineziológust (magyart és külföldit) személyesen és/vagy írásban megkérdeztem, hogy vállalja-e a születésem időpontjának meghatározását. nagyjából mind más választ adott, a feladatot SENKI nem vállalta. meggyőződésem, hogy amennyiben a módszer működne, egy gyakorlott kineziológusnak ez a feladat kb. 2 perc lenne.


remélem, segítettem

2023. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!