Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől remeghetek stresszhelyze...

Mitől remeghetek stresszhelyzetben? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Ha pl. online órán felszólítottak, akkor is remegtem, a hangom is remegett, elcsuklott. Ha valami hirtelen dolog történik, szintén.

Ez az utóbbi hónapokban jött rám nagyjából, nagyjából október környékén talán.

Mi lehet ennek az oka és milyen megoldás lehet?

Rendszeres meditáció pl.? Egyébként este is lehet meditálni?



2021. jan. 15. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Önbizalom fejlesztő tréning.
2021. jan. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős az érzés, és nekem is elő-elő szoktak jönni ilyen belső remegések. Igazából külsőleg magabiztosnak mutatom magam, de belül mintha a szerveim remegnének a stresszhelyzettől, szabályosan küzdök azért, hogy ebből az emberek semmit se lássanak. Ahogy te is írtad, amikor felszólítanak, vagy amikor balhé van (szerencsére ebből egyre kevesebb van mostanság), de érdekes módon akkor is, amikor kérek valamit. A külső remegést meg lehet szüntetni idővel, nagy akaraterővel, de a belsőt nem. Nekem az előbbi sikerült, leginkább azzal, hogy bebeszéltem magamnak, hogy nem félek az emberektől, de maradjunk csak a tanároknál. Az is megoldás, ha kicsit "felhergeled" magad. Például: "Miért félek a tanártól? Hiszen ő ugyanolyan civil ember iskolán kívül, mint én. Ő ugyanannyira fél, mint én, csak a hivatása miatt nem láttatja ezt velem. De legbelül ő is biztosan ugyanolyan elveszett" - Ezt a mondatot be kell beszélned magadnak, meg ha vannak körülötted fontos javak, azokkal is felszívhatod magad ("én meg mertem ezt valósítani, ő meg nem"). Fontos megjegyezni, hogy alapjáraton mindenki fél. De a legtöbben ezt nem láttatják veled. A tanárnak a hivatása egy nagy ütőkártya ellened, ezt kell kijátszanod. A legtöbb ember pontosan ezért magabiztos (de sokszor ez is csak látszat), mert az életükben jelen van egy olyan tényező, ami segít nekik láthatatlanná tenni a belső félelmeiket. Találd meg te is ezt, nem kell nagy dologra gondolnod. Nekem az öltözködésem és a kocsim jelenti az önbizalom-növelést. Nem dicsekszem velük, mindkettő egyszerű jelenség, amiben jól érzem magam, és ezzel képes voltam felszívni magam.


20/F

2021. jan. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az adrenalin okozza konkrétan. Rendszeres sport, relaxálás, meditálás jót tesz.
2021. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es jól beszél. Kis szoc fóbia is állhat a háttérben. Introvertált vagy? Előadást tudsz tartani?
2021. dec. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!