Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztek lelkiismeretfurdalást,...

Éreztek lelkiismeretfurdalást, szomorúságot régi, gyermekkori tetteitek miatt?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sok ilyen van és ez mérhetetlen szomorúsággal tölt el. Úgy érzem rendkívül rossz ember vagyok. Az állatokkal sem foglalkoztam annyit, mint kellett volna.

Nektek is vannak ilyen emlékeitek?Tettetek olyat gyermekként, amit megbántatok? Vajon tényleg rosszak ezek a tettek vagy csak mi gondoljuk így?


2021. jan. 15. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek sok gonoszságot elkövetnek, ezt én sem tudom hova tenni. Hallottam szörnyű történeteket állatkínzásokról, lopásokról, csicskáztatásokról, más gyerekek megalázásáról, hazudozásokról, félrevezetésekről meg egyéb hasonló "gyerekkori csínytevésekről".
2021. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Elég komisz kölyök voltam, csináltam pár olyan dolgot, amit utólag röstellek. Szerencsére még időben megkaptam a szükséges pofonokat az élettől, amik jobb irányba tereltek. Nem mondom, hogy felnőve hatalmas jellemmé váltam, de legalább igyekszem. :)
2021. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Nem ekkora szörnyűségekre gondoltam. De én is tettem olyanokat (szerintem) amiket nem kellett volna. Azért az emberek java része, ha szívére teszi a kezét tudna néhány baklövést felhozni úgymond. De persze lehet, hogy nincs igazam és a többség igazi kis pufók angyalka volt.

Én úgy érzem az akkori hibáimért százszor is megbűnhődtem és szerencsére jó irányba terelődött az életem. De néha rámtörnek ezek az érzések.

2021. jan. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!