Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki ennyire érzékeny lelkileg?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akit minden pozitív dolog is nagyon megvisel lelkileg, persze pozitív módon.

Például ha kizökkentik az egyhangú unalmas mindennapjaiból és elhívják valahová, legyen az akármi ami nem megszokott számára. Utána pedig örömódákat zeng hogy milyen jó volt és van hogy majdnem sír is.


Mit lehet tenni valakivel, akit ennyire megvisel - aká pozitívan is - valami nem túl nagy esemény? Volt már valaki ilyen helyzetben mint az ismerősöm?



2021. jan. 16. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen magamra ismertem, ahogy leírtad ezeket. Szóval engem is érdekelne.
2021. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell vele tenni, az ő személyisége ilyen. Ez nem betegség, ez jellem. Hány éves egyébként? Ismerek hasonló felnőtteket is 40+osokat akik hatalmas átéléssel tudják átadni az élményeiket, vagy átérzik mások bajait, ebben nincs semmi. Jobb is nekik, mert ki tudják magukból adni és az érzelmeiket könnyebben ki tudják fejezni magukból így sosem marad beszorított dolog a lelkükben. Én pl. sok mindent magamba zárok és őrlődök ez a lehető legnagyobb mar.haság és ez rámehet az egészségre is, nagyon nehezen tudok ettől is megszabadulni, pedig jobb mindent kiadni érzelmekkel együtt, mert utána nyugodt tudsz lenni :) Próbáld ki!
2021. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 21 éves srác. Csak gondolom hosszú távon ez is felzabálja lelkileg, gondolom ahogy sok rosszat úgy sok jót sem bír el az ember.
2021. jan. 16. 18:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő még fog változni, ahogy idősödik, tapasztal hidd el változni fog, fiatal még nagyon.
2021. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az hogy nagyon is beleéli magát mindenben, hanem szerintem olyan mint amikor valaki nagyon magára vesz valami rosszat, ő ugyanígy csak a jó dolgokat.
2021. jan. 16. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Én is örülnék ha el tudnék menni este 8 után valahova. De sajnos ez még csak álom.
2021. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De az szerintetek normális, ami nyáron volt például? Elvittük haverokkal, csak szimplán sétáltunk a városban egy délután, de ezzel is teljesen kizökkentettük a megszokottból, és ez a pozitív élmény annyira megviselte hogy írta hogy majdnem bőg annyira jó volt a napja.
2021. jan. 16. 18:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tág fogalom a normális. Ha neki nem okoz szenvedést (másnak ezzel meg nem árt), akkor nem baj ez.
2021. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egész nap itthon ülök, ha valaki kizökkent ebből, utána én is örülök, mert magamtól nem merek semmit csinálni. (előtte meg persze nagyon izgulok)
2021. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló van, engem például nagyon zavar ez az érzés, hogy szinte mást sem csinálok mint visszaemlékezek hogy ez meg az de jó volt. De nem merek vele menni senkihez, pedig szeretnék megoldást.
2021. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!