Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak akkor tudok aludni ha...

Csak akkor tudok aludni ha már teljesen kimerültem , de szó szerint ! Kb 2 naponta alszom 8 órát . Mit csináljak ,hogy minden nap tudják aludni ? Ez így nagyon rosz ! Fáradt vagyok , de nem álmos . Valami természetes gyogynovény esetleg ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 10:13
 1/8 lil boi válasza:
Lefekvés előtt meditálj egy 10 percet vagy igyál meleg tejet vagy gyógyteát. Ha ezek se válnak be akkor szedj valamilyen altatót. Ha még ez se válik be akkor keress fel egy orvost szerintem.
2021. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Én 4-5nap alatt alszok ennyit.

Nem tudom a megoldást de kiborít már

2021. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolj vissza, mikor és hogy kezdődött ez a helyzet.
2021. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod esetleg a melatonint. Rossmannban ezer ft körül van.
2021. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

"Csak akkor tudok aludni ha már teljesen kimerültem..."


... hat akkor faraszd ki magad minden nap. Menj el futni, hasogass fat ...

2021. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy stresszes? Lehet hogy csak a stresszforrásokat kéne csökkenteni az életedben.

Ahogy közelít az este, legyen egyre sötétebb a szobában, nem kell nagylámpa, a nagy fények kiverik az álmot a szemedből. Estére már csak egy meleg fényű kislámpa égjen. A monitornak, kijelzőknek kék, hideg fénye van, ami megakadályozza az álom hormonok termelődését a testedben. Elalvás előtt 2-3 órában ne érjen semmi új információ, ne nézz tv-, ne nyomkodd a telefonodat, stb.

Teakanne sweet dreems teát szoktam inni 2 bögrébel elalvás előtt, ebben nyugtató, altató hatású gyógynövények vannak.


Este ne sportolj semmiképpen sem, mert a magas pulzusszám hosszú órákra felébreszt, nappal viszont próbáld meg kifárasztani magad.


Ne igyál koffeint napközben, egyáltalán egy gyenge kávét sem!


Ezzel a módszerrel tudsz a legkönnyebben elaludni: feküdj kényelmesen, nyugtasd le az elmédet, ne agyalj. Lazítsd el minden izmodat, majd kezdj el úgy lélegezni, hogy mélyen beszívod a levegőt egészen a tüdőd aljáig, a hasadig. Ezután nagyon lassan kifújod. A kifújás mindig tartson tovább, mint a belégzés! Közben a becsukott szemed nézzen picit felfelé, mint ahogy alvás közben a szem fel szokta venni ezt a bizonyos pózt. Mostmár csak annyi a lényeg, hogy figyelj a légzésre, ne gondolj semmire, és próbálj elaludni.

2021. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írja. Kis mozgás, fizikai megterhelés. Csodákra képes.
2021. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösz mindenki

6-os nak külön

2021. jan. 19. 01:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!