Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy vannak öngyilkossággal...

Ha úgy vannak öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim, hogy eszem ágában sincs meghalni, vagy ártani magamnak, hanem mintha ez "idegen" lenne ott a fejemben, az mit jelent, milyen mentális betegség?

Figyelt kérdés
2021. jan. 19. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Csak gondolkodsz az öngyilkosságon, de megtenni nem mered. Szerinten depresszió.
2021. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem néha-néha mindenkinek vannak ilyen gondolatai, kérdés, hogy nálad mennyire gyakoriak ezek.
2021. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, csak ott van a gondolat a fejemben - nem, mintha lenne életkedvem, de ennyire azért nem szörnyű a helyzet, de "nem marad csöndben".
2021. jan. 19. 23:34
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

ez veszélyes mert ha ezen gondolkodsz onnan már csak lépcsőfok a tett elkövetése.


Azonnal, sürgősen keress fel pszichiáter szakorvost hogy beállítsa a gyógyszeres terápiát.

2021. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van. Az öngyilkosság, mint menekülési mód lehet egy kb megnyugvást hozó fantázia is, mivel arra emlékeztet, hogy mindig van egy végső megoldás. Természetesen nem megoldás, félreértés ne essék, nem motiválni akarlak rá! Inkább tudatosítsd, hogy ez csak egy gondolat, ami elmúlik és tudatosítsd, hogy nem akarsz meghalni és azt is, hogy miért nem. Ha ilyenkor arra gondolsz, hogy mi, illetve ki a fontos neked, akkor máris visszatérsz az életbe. Viszont azzal érdemes lenne foglalkozni, hogy miért vannak ilyen gondolataid - csak egy "megszokás", hogy ezen fantáziálsz, vagy van mögötte szorongás, depresszió? Pszichológus segíthet.
2021. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt, én is így vagyok ezzel, az tart vissza, hogy tudom, hogy azzal nem lesz jobb. Csak így sem jó! Nem tudom, hogyan lehetnék boldog vagy kiegyensúlyozott vagy csak érezném azt, hogy valaki szeret ezen a világon és hogy nem kell az egész világ ellen harcoljak, hanem megnyugodhatok végre és nem kell állandóan stresszeljek és féljek.



Sosem leszek már boldog. Kívánom, hogy te még legyél. Ha van bárki a világon aki szeret téged, legyen az rokon, barát vagy szerelem - nagyon becsüld meg. ÉS még inkább, ha ez önzetlenül teszi és féltó gondoskodással viseltet irányodba. Enélkül az élet olyan, mintha valami szakadék szélén állnál, de már nem léphetsz hátra, de ugrani sem tudsz.

2021. jan. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
17%
En a helyedbe elkezdenek a neten hullakat nezni! Embereket akik szet lovik a sajat fejuket, vagy eppen merget isznak, vannak akik arammal szeretik megfingatni magukat egesz nagy a repertoar! De szerintem ha az a alatvany nem veszi el a kedved... Akkor mlpedig.. 😁
2021. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
65%
A buddhista tan szerint (már aki hisz benne de szerintem van benne valami) ha ön gyilkos lesz valaki akkor következő életében ugyan azok a problémák gördülnek elé és még nehezebb lesz az élete.
2021. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz: nem tudhatod, hogy ha meghalsz, nem kerülsz-e még egy ennél is sokkal rosszabb helyre, ahonnan már nem lesz visszaút és majd visszasírod ezt a borzalmasnak ítélt földi életet.
2021. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!