Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen paraméterekkel mennyire...

Ilyen paraméterekkel mennyire valószínű, hogy később "bekattanok", és legkésőbb mikor?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, és kevertem valamit tányérban vagy bögrében, hangokat hallottam. Mindig ugyanaz a mondat volt, teljesen ártalmatlan, szóval nem erőszakos, de mindenképp "kívülről jött". Nem mindig, meg aztán viszonylag hamar el is múlt. Mondjuk azóta nem kevertem semmit.


Aztán kb. 10 éves koromban szintén "hallottam" egy olyan "mérgesebb" hangot, hogy öljem meg a szüleimet, vagy ha nem, ő fogja megtenni. Ez rövidebb idő alatt elmúlt, de nagyon rossz volt. Általában lefekvés előtt jött elő (nagyjából mindig), és sírva aludtam el, mert nagyon megijedtem, de nem mertem senkinek sem elmondani. Ez nem annyira jött "kívülről", hanem inkább a "fejemből".


Több hónapja félek már tőle, hogy elkezdek hallucinálni. A hanghallástól kevésbé, de attól pl. nagyon, hogy olyan dolgokat fogok látni, amik nincsenek ott, és ezek ijesztőek lesznek. Vagy ha nem fogok tudni különbséget tenni a valóság és eközött, és valami hülyeséget csinálok. Vagy csak szimplán megőrülök.


Ha mások tapasztalatait olvasom pl. skizofréniával kapcsolatban, vagy horror filmet nézek, vagy paranormális dologról olvasok, vagy csak egyszerűen lefekvés előtt vagyok, akkor sokkal rosszabb, nappal szinte egyáltalán nem zavar.


Úgy tudom, hogy ezek a betegségek 20-30 éves kor körül kezdődnek, és félek, hogy valami ilyesmi van kialakulóban.


Attól is félek, hogy van valami családi titok, ami öngyilkosságot, gyilkosságot tartalmaz, vagy bármi hasonlót, és ez "jön ki" rajtam. Vagy pl. ha költöztünk, attól kezdtem el félni, hogy az előző lakók "szelleme" még itt van, és bántani fog, megijeszt, vagy akár történtek olyan dolgok a szobában, amiről nem akarok tudni.


Érdemes ilyen esetben felkeresni egy pszichológus vagy pszichiátert? Melyiket, és mit csinálnának? Írnának gyógyszert? Az előhozná a hallucinálást, vagy megszüntetné ezeket a gondolatokat? 90%-ban miért csak lefekvés előtt zavarnak? Ez durván őrültségnek számít már?


2021. jan. 19. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:

"Érdemes ilyen esetben felkeresni egy pszichológus vagy pszichiátert?"


Még csak az első kettő bekezdést olvastam el, de erősen ajánlom.

2021. jan. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hanghallás pszichotikus tünet, mindenképpen keress fel pszichiátert.
2021. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy régen történt ez és az, de évek óta semmi, viszont egyszerűen csak parázol lefekvés előtt, hogy ismét fog?
2021. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!