Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék több szociális...

Szeretnék több szociális életet, de nagyon szorongok. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Pár hónap és 18 leszek. Még nem voltam olyan igazi buliban, nem is nagyon ittam. A baráti társaságommal nem hiszem hogy tudnék menni, ők nem nagy bulizósak. Én szeretnék, de szorongok, szociálisan. Folyton pörgök, hogy mit gondolnak mások, önértékelési gondjaim vannak. Pedig mindenki akihez közel állok szeret (barátok) és a családom is foglalkozik velem. Koncerteken már voltam, de attól félek elvesztegetem a tini éveimet. Járok pszichológushoz, dolgozunk a szorongáson de azért mégis kíváncsi vagyok, hátha valaki itt hasonlóan érez, vagy tanácsot tud adni

Köszi:)



2021. jan. 21. 08:55
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
19%
Szia! Sajnos most nincsen lehetôséged a virus helyzet miatt gyakorolni a szociàlis életet! De Te tudsz sajàt magadon segiteni, hogy maga biztosabb legyél! Sportoljàl rendszeressen, edzed a testedet az izmaidat! Napontkénti fekvôtàmasz, futàs, ugràlòkötelezés, talajtorna és sùlyzòzàs! Egy kisportolt test önbizalmat fog adni! Irjad le egy fûzetbe a teljesitményeidet igy könnyen tudod ellenôrizni az eredményeidet és fejlôdésedet. Minden jòt!
2021. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
98%

Uristen én is hasonló voltam! Gimi végéig belül szorongtam nagyon, viszont akkor is próbáltam kommunikatív és nyílt lenni, csak rossz érzés volt.. Igazából a személyiségem ilyen lenne alapból, csak volt egy traumám és puff ennyi volt a vidám, nyílt lánynak..:D

Nagyon nehéz ez én tudom de neked kell változtatni rajta. Nekem az tett jót hogy elmentem egy másik városba egyetemre és az lehettem aki akartam mert senki nem tudott rólam semmit. Azóta élvezem az életem igazán!

Szóval tippjeim:

Szakadj ki a megszokott szürke köreiből. Nem kell megszakítani a barátságod a többiekkel, de csökkentsd és keress hozzád jobban illőket, vagy beszélj velük hogy neked ez így nem jó.

Menj el sportolni! Önbizalmat ad mert valamiben fejlődést látsz majd, a tested formásabb lesz és jó amúgy a lelkednek is. Én azt tanácsolom válassz olyat mint a röpi, ami csapatjáték! Ott is ki tudnál alakítani jó progikat a többiekkel és később majd hívnak téged bulikba is, vagy hívd el te őket..

És utoljára azt javaslom neked hogy NE szard le mások mit gondolnak.:D tudom hogy ez nem a megszokott tanács, de eskü nekem ez sokat segített.. nem ismerlek, de azt írtad azért szorongsz mert félsz mások ítéletétől.. hát ennek bizony az állhat a hátterében hogy egyszer beszolhattak neked egy nagyot, vagy végig néztél egy ilyet és megijedtem ne te legyél a kövi vagy valami hasonló.. tudom hogy ez egy fos helyzet nekem is ez állt a háttérben, hogy kb megszégyenítettek. De gondolj arra hogy erős vagy és egy értékes ember és jogod van bulizni és élvezni fesztelenül az életed! Szóval nem tudom csajszi vagy e (de valamiért ezt érzem), de csajszi ne hagyd hogy elnyomjon ez az érzés! Gondold végig! Beszóltak neked? Ha nem, akkor nincs veled semmi baj, az azt jelenti ha nyíltabb lennél bírnának.. <3 (csöndes embereket is ugyan úgy baszogatjak). Ha meg bezsoltak akkor gondold át:

Megéri megváltoztatni? Tudok is rajta változtatni? Szeretnek rajta változtatni?

Itt egy pl.:

Egyszer gimiben valaki engem nagyon cikizett azért mert nem érdekelt (akkor még) a divat és ugyan azt a pulcsit hordtam minden nap.. megelégeltem és leültem átgondolni:

Megéri több pulcsit venni? Anyaek szívesen vettek volna nekem, én se bántam volna és nem fajt ez úgy nekem semmiben.. tudok rajta változtatni? Persze, módomban áll szerencsére. Szeretnék rajta változtatni? Azt szeretném hogy abba maradjon ez az egész, szóval igen..

Elmentem több pulcsit venni, másnap új pulcsiba mentem a suliba és senki nem vette észrexd odamentem a csajhoz és mondtam neki viccesen hogx látod nem cska egy pulcsim van.. és azóta jóban vagyunk amúgyxd

Zavaros az egész amit leírtam tudom, és azt is tudom nem a megszokottakat írtam, de nekem ezek bejöttek.. konkrétan ugyan ebben a cipőben voltam és hidd el nem nehéz kijönni belőle..

Összefoglalva, ha nehéz akkor is legyél nyílt, csapatjáték kötelező covid után és figyelj arra mások mit mondanak és gondolnak rólad, mert ha jogos akkor abból fejlődni lehet!

De én érts félre nem azt modnom gyökeresen változz meg, hanem azt hogy gondolj át mindent❤️

Irj privbe ha esetleg szeretnél beszélni erről, van egy érzésem nincs veled semmi baj, csak csöndes vagy:)

19l

2021. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!