Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy legyozzem...

Mit csináljak, hogy legyozzem a félelmeim?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy ha szembe nézünk velük, de nekem nem megy. Az a gond velem, hogy félek társaságba menni, tömegbe. Félek ha rám néznek. És akkor elkezdek hülyeségeket csinálni. Próbáltam azt is emberekkel beszélek, ha jó a kedvem akkor el tudok beszélgetni, de ha nem akkor nem meg ha véletlen többen vannak körülöttünk akkor inkább nem mondok semmit. Buszra mikor felszallok akkor is nézem a tekinteteket, hogy néznek e. Mit kéne csinálnom? Ki van még ilyen helyzetbe?

2021. jan. 22. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én személy szerint lassan elcsépeltnek tartom azt a sablonos megoldást, hogy nézzünk velük szembe. Nem megy. Én is próbáltam többször, hogy belenézek a félelmeim szemébe közvetlenül, és nem megy. Remegnek az embernek a belső szervei, állandóan kínosan érzi magát, hányingere van az egésztől és legszívesebben kiszaladna a világból. Külső segítség nélkül szinte lehetetlen legyőzni a félelmeinket, persze sokaknak sikerült egyedül is (néhol nekem is), de hatalmas akaraterő és hirtelen önbizalom-löketre van szüksége az embernek, hogy ezt végre hajtsa. Általánosságban mindenképp szükség van egy olyan önbizalom-építő személyre, aki végig kísér a félelmeiden, és a komfortzónádon kívüli közeg pozitív oldalát is képes hitelesen bemutatni neked. Megeshet, hogy a kísérő személy is fél abban a közegben, de te és ő kölcsönösen biztonságot nyújtotok egymásnak. Ilyenkor szinte észre se veszitek, ahogy plántálódik belétek az önbizalom és vesztitek el a félelmeiteket.
2021. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az irracionális félelmek fóbiák.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=788s

2021. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A félelmek - fóbiák kezelése

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=25s

2021. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 yoshimitcu ***** válasza:
Alkohol. Ha eleget iszol nem fogsz szorongani.
2021. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!