Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha megutáltam...

Mit csináljak, ha megutáltam az egész életemet?

Figyelt kérdés
Eddig sem volt sokkal jobb, de most a vírus és a vele járó korlátozások alatt még inkább rájöttem, hogy tulajdonképpen semmi értékelhető nincsen az életemben. Utálom az egészet. Nincsen senkim, nem érdekel semmi, nem szeretek semmit, nincsen semmi célom, utálom magamat stb., az egész életem teljesen értelmetlen. Elkezdtem pszichológushoz járni, de úgy érzem semmit nem segít és semmi haszna nincs, nem is lesz.
2021. jan. 23. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Alakítsd úgy, hogy megszeresd. Találj vmit, amit szerethetsz, keress vmi célt neki. Embereket, barátokat, elfoglaltságot, hobbit, stb, ami örömet, értelmet ad, és szerethető. Tudom, h ez így nagyon közhelyesnek tűnik, de hidd el, hogy nincs más titok, vagy csoda. Önmagában semmi értelme nincs az életünknek, mi magunk kell, h találjunk értelmet neki. Család, munka, kreatív hobbik, unoka vagy kutya nevelés, kirándulás, kinek mi.
2021. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok alakítani az életemen. Senkim nincsen és valószínűleg nem is lesz. Semmi nem is okoz örömet, hiába állok neki bárminek is.

21 eves vagyok.

2021. jan. 23. 23:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A #2 vagyok. Nagyon negatívan állsz a dolgokhoz. Ne a pszichológustól várd a gyógyulásod, ő csak afféle útmutatót ad, rávilágít a problémáidra. Ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyél, ahhoz a TE akaratodra van szükség. A mondandód nagyrésze rám is illik.
2021. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vártam a pszichológustól semmit sem. Csak hiába akarok bármit is, ha nincsen semmi lehetőségem.
2021. jan. 23. 23:30
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csak hiába akarok bármit is, ha nincsen semmi lehetőségem."


Azt mondod, nincsenek céljaid. Ha nem tudod, merre akarsz menni, akkor az akadályokat és lehetőségeket sem láthatod.


Első lépés, hogy képzeld el az ideális életedet öt év múlva.


Mit csinálsz? Kivel vagy? Hol élsz? Mivel foglalkozol? Hogyan szórakozol?

Minél részletesebben tedd meg.

2021. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem látom sehogy sem.
2021. jan. 24. 10:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok de én már régóta, ma szintén kiborultam, és még egy kib*szott üveg piát sem tudtam venni hogy legalább leigyam magam mert még pénzem sincs, nem tudok dolgozni :(((
2021. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!