Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom előtt sem tudom magam...

Párom előtt sem tudom magam felvállalni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Konkrét példák: nem tudok előtte videójátékozni, de az is zavar, hogy hallhatja a játékaimat. Max halkan játszok ha a másik szobában van. Nem merem megmutatni neki a zenéimet. Vagyis nem vagyok képes arra mint általában a normális emberek, hogy csakúgy berakjak valamit, mint aki tényleg otthon érzi magát. Nem merek táncolni ha itthon van. Nem merek kézműves dolgokba se belefogni, mert itthon van. Nem mintha filmezgetni, animézni akarnék, de azokat se merném ha egyszer kedvem támadna hozzájuk. Jól gondoljátok, ez az egész megnyomorít engem lelkileg, és pokoli végignézni, hogy az életem mellett megyek el minden egyes nap... Egyesével sikerült egy-két játékot megmutatni neki, de sosem érzem magam közelebb az igazi felszabaduláshoz.

Meglepetés a végére: A kapcsolatunk egyébként 9 éve tart.



2021. jan. 24. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz kapcsolat lehet, ami így lebénít.
2021. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nem tűnik túl jónak. Az elején én is így voltam, de pár hónap után igazán el tudom engedni magam, érzem, hogy mellette magam lehetek. Ha nem érzed ezt, akkor az elég rossz kapcsolat lehet :(
2021. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom észrevette ezt rajtad ennyi ido alatt. Miért nem próbál meg segíteni neked???
2021. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelne hogy mégis miért is vagytok egyáltalán együtt 🤷‍♂️
2021. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Félsz tőle. És nem mersz szakítani.
2021. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hm ismertem egy srácot, aki szintén titkolta ezeket. Gondolom úgy érzed, hogy ezek nagyon kötődnek a személyiségedhez, vagy következtetéseket vonna le belőle a barátnőd. Van Dr. Almási Kittinek néhány kötete a témában, pl. a Bátran élni című. Érdemes lehet elolvasni. Viszont ilyen esetben a leggyorsabb és legeredményeseb talán egy pszichoterápia lehet. Tehát felkeresni egy pszichológust, akár online, aki segít leküzdeni ezeket a gátlásokat.
2021. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze ennek a kapcsolatotokhoz, nem értek egyet az előző válaszolók többségével (de azért le nem fogom pontozni őket). Vagy csakis előtte nem mered felvállalni ezeket, mások előtt igen?
2021. jan. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy maga a kapcsolat korlátozna, hanem ez régen alakult ki bennem. Még nagyon régen a kapcsolatunk elején volt egy-két megjegyzése ami tovább erősítette a gátlásosságomat, mert kifakadt, hogy ,,miért játszok ilyen szárral?",meg amikor mondta, hogy ,,nem kell minden zenét megosztani a Facebookra" Csak egyet osztottam meg. Ezeket tudom felidézni a közös időkből de már nagyon régen történtek. Ezeket amúgy már elmondtam neki, hogy milyen hatással voltak rám ezek is, de sokat nem segít, hogy ezeket megbeszéltük.
2021. jan. 24. 23:33
 9/21 A kérdező kommentje:
Persze azt egy konkrét játékra mondta. Ő is gamer lány létére.
2021. jan. 24. 23:35
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Azért alakult ez ki benned "még régen", mert a párod már akkor is ugyanaz a korlátozó és agresszív pszichopata volt, aki most. Normális partner mellett nem érzi magát így az ember, és egyébként normális partner nem beszél így senkivel, különösen nem a kapcsolat elején.
2021. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!