Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid skizofrénnel párkapcs...

Paranoid skizofrénnel párkapcsolat? Vannak akik ilyenben élnek esetleg?

Figyelt kérdés

Megismertem egy 24 éves férfit, akit ezzel diagnosztizáltak állítása szerint.

Utána olvastam a betegségnek, és láttam, hogy elég változó tüneteket produkál, illetve gyógyszeres kezelés mellett viszonylag normális életet tudnak élni, akik együttműködnek.

A srác egyébként teljesen normálisnak tűnik, személyesen egyszer találkoztunk, párszor a szerintem 'normálisnál' lassabban reagált egy-egy kérdésre, de én ezenkívül semmi furcsaságot nem vettem észre rajta, ez pedig nem vészes, gondolom a gyógyszerek miatt.

Jól öltözött volt egyébként, igényes, és jól el tudtunk beszélgetni.


Aki ilyen kapcsolatban él, vagy esetleg szintén ezzel diagnosztizálták, szerintetek később előjöhetnek komolyabb problémák? Igazából nagyon megkedveltem, és úgy érzem érdemel egy esélyt, de nem igazán tudom mire számíthatok.



2021. jan. 26. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Tedd hozzá az azt az infót is, hogy kezelés alatt áll-e, azaz szed-e gyógyszert pl
2021. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szed gyógyszert, és pszichiáterhez is szokott járni.

De tényleg meglepően kellemes csalódás volt, ahhoz képest amiket olvastam erről a betegségről. Lehet, hogy ez csak egy jobb időszak neki, de máskor nem tud ilyen kiegyensúlyozott lenni?

2021. jan. 26. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem párkapcsolat, unokatesóm élt ezzel a betegséggel. Egy ideig nálunk lakott és, hát nem volt egyszerű. A legnagyobb baj ezzel a betegséggel, hogy ha kicsit is leáll a gyógyszerrel, akkor 22-es csapdája lesz. Előjön a paranoia, hogy megakarják mérgezni és után ezért nem veszi be a gyógyszert. Sajnos nálunk mindig kellett valami nagyobb hatás, hogy újra kezdje (elszökött és a rendőrök vitték be az ország másik végén, majd ők vitték tovább a pszichiátriára) és még sorolhatnám a durvább dolgokat. Sajnos nálunk szomorú vége lett a dolognak és már nem él. Én semmilyen módon nem szeretnélek befolyásolni, nem tudom ő milyen szinten van ezzel, ami tanácsom van: legyél vegye együtt nyugodtan, de ha azt látod valami egy kicsit is nem jó irányba megy a betegség miatt, akkor időbe szállj ki, mert utána sokkal nehezebb lesz.
2021. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg egyénenként változó, kinek milyen súlyosságú a betegség, milyen amikor rossz időszaka van, van -e rossz időszaka stb.
2021. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Anyám skizofrén, de nem áll gyógyszeres kezelés alatt. Vannak képzetei, de szerencsére ezek nem ránk irányulnak. Hagyjuk, hogy elmondja a magáét, aztán ráhagyjuk, semmilyen reakciót nem szabad mondani, mert sem erősíteni nem szabad a képzelgéseit, azt meg egyáltalán nem tűri el, ha kételkedünk benne. Ezek a képzelgések néha lehetnek egészen hihetőek is, máskor egyértelműen irreálisak. Vannak jobb és rosszabb időszakok, ez változó. Van, hogy akár egy év is elteleik teljesen normálisan. Máskor képzelgés nélküli hisztirohamok jönnek, ezt is rá kell hagyni, mert különben nem hagyja abba.
2021. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mittudomen721 ***** válasza:
95%

Adj neki eselyt mindenkepp. En egyebkent 7 eve szivok ugyanezzel de mas szamara nem para a dolog nekem szar csak hogy hallucinalok meg ilyesmi de az is csak munkahelyen jellemzo szal erted... paranoid resz mar ki is huzhato nalam ha azt vesszuk... azert irom csak ezeket hogy ertsd nem olyan para ez mind kolokvialisan vett marhasagok. De nyilvan sok dologtol fugg de egy jo inttelligenciaju ember siman felulkerekedik ezen a hulyesegen.


Ami erdekesebb a hosszutav amit kerdeztel... velemenyem szerint ez is osszetett de a legfobb dolog sztem az mennyivel hal meg korabban mint kene nem mas "felelmetes" dolgok hisz nem egy barlangbol jott emberrol van szo.


A lenyeg hogy ismerd meg probald meg aztan kiderul mi lesz meg enni nem fog :)

2021. jan. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Felejtsd el!

Majd aggoshatsz, felhetsz , keresheted, agyalhatsz , keress egeszyeges pasit. Ennek akarsz szulni? Genetiakai hulladek

2021. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért egy beteg emberre ilyet írni, hogy genetikai hulladék, az a parasztság, taplóság magasiskolája...
2021. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Akk is aki egeszseges alljon ossze egeszsegessel, egy paranoid skizora h fogod otthon hagynu a gyrreked? Majd megoli aztan kesz , majd nez mindenki ertetlenul mint Tatan aki kinyirta a ket gyereket, meg sorolhatnam. Ezek nem vallalnak felelosseget semmiert, takarozik majd a betegsegevel ,amig nem szeretsz bele.v ilyesmi keruld el. Jon majd egy rosszabb periodus aztan nezhetsz, en ilyrn emberrel eltem egyutt, lehet hogy vannak jo idoszakok de vannak rosszak sajnos , lehet h o jo embet meg.aranyos kedves de beteg, keressen magahoz valot, aztan szomoritsak egymast. Jarjanak a pszichiatriara egymashoz
2021. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Igazad van, ilyen embertől jobb távol maradni! Az embernek megvan a maga baja, nem kell még egy súlyos mentális beteg terheit cipelni! 5ös voltam.
2021. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!