Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó negatív gondolatok...

Állandó negatív gondolatok járnak a fejemben. Kibeszélhetném?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gyűlnek bennem a negatív érzések, gondolatok, minden rossz, amit el tudok képzelni. Folyamatosan az öngyilkosságra tudok csak hivatkozni, mert nem találok jobb megoldást.

Nem először vagyok ebben az állapotban, így tudom, hogy segíthet, ha valakinek elmondhatom a bajaimat anonim.

Szeretném belátni, hogy érdemes tovább küzdenem, hogy nem a halál egy egyetlen megoldás, de úgy szeretném, ha nem léteznék, mert az annyira könnyű, csak kitörlődöm és nincs tovább senki és semmi. Teljesen elveszett vagyok, lassan már nem is szeretnék önmagamra találni a sok visszakanyarodás végett.

Pszichológus segítségére nem állok készen lelkileg sem, pénzügyileg sem. Nem baj, ha nem szakszerű a segítség, mert eddig is "befoltozott", habár nem oldódott meg semmi. Egyszerűen nem vagyok képes elmondani a bajomat szemtől szembe, embernek, képtelen vagyok rá, ugyanis ez a legnagyobb szégyenem, még ha valójában nem is az, (és biztosan megölném magam).



2021. jan. 30. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Persze, de ide írd le, hogy ne kelljen annyi embernek többször leírnod privátban.
2021. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló cipőben járok, bár tanácsot nem biztos hogy tudok adni, de írj privit, hátha jobb lesz.
2021. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a baj? És korábban mi volt a baj, amennyiben korábban másabb jellegűek voltak a gondjaid?


Az öngyilkosság nem megoldás, rengeteg fájdalmat és szenvedést hagynál hátra vele az élőknek.

2021. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál.


Nem tudom, hol kezdjem az önsajnáltatást. Ki kéne bogózni valahogy, hogy az elejét vehessem ennek.

Egyszer ugyanezen az oldalon segîtett nekem valaki így, hogy rákérdezgetett a miértekre. Aztán összeállt a fejemben a kép és jobbnak éreztem az életem.

2021. jan. 30. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Megírhatod.
2021. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagy vonalakban tudom kifejteni.



Teljesen üresnek érzem az életemet, és ahogy haladok előre a terveimmel, úgy válik egyre reménytelenné, azt érzem, hogy kudarcot fogok vallani, ami számomra elviselhetetlen. Nagyon rossz előérzetem van a jövővel kapcsolatban. Nem hajtanak a kitűzött céljaim sem, nincs meg a motivációm az élethez.

Erre akaszkodott a halom önsajnáltatás, amivel egyre csak lejjebb evickélem magam. Nagyon rosszul megélt gyerekkor, család, mint negatív tényező, iskolai és családon belüli bántalmazások sorozata, önbizalomhiány, életképtelenség, gyávaság a kihívásoktól, kudarcok, véletlen szerencse, ami idáig eljuttatott. (Nem magam miatt vagyok most ott, ahol, hanem szimpla szerencse, és a szerencse eddig bevált, de meddig még?)

Nem tartom ügyesnek magam, nulla az önbecsülésem, elhanyagolom magam egyre inkább. Semmi sem vidít fel, nem érdekel a sorsom, mégis szorongok a jövőmtől, ami rossz lesz, mert nem teszek semmit sem érte.

2021. jan. 30. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Hol dolgozol, hol laksz, kivel élsz? Most akkor valami viszonylag jó élethelyzetben kell lenned, különben nem írnád, hogy szerencse. Mindenki életében van szerencse, az vele jár, és senki életében nincs csak szerencse, hanem ő juttatta el saját magát akár a szerencse segítségével oda, ahol van. Kudarcok is vannak mindenki életében, elég unalmas lenne nélkülük. Sőt, a kihívásoktól is fél mindenki, csak aztán mégis meglépi őket, mint ahogy te is.

A rossz gyerekkort magad mögött kell hagyni, az a múlt. Ha valaki bántalmazott, hát pont neki kell bebizonyítanod, hogy igenis érsz valamit az ő rosszindulatára rácáfolva. Dehogynem érdekel a sorsod, különben nem írtál volna ide.

2021. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Beszélgetek veled szívesen. Szóban is akár. Egy discrodot adhatsz. :)
2021. jan. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha akarsz még beszélgetni, írhatsz nekem is nyugodtan. ☺️
2021. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! :) Ha szeretnél még ventillálni valakinek vagy meghallgatni a hasonló helyzetekre adott saját válaszaimat, írj nekem is nyugodtan!
2021. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!