Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós akarok lenni ,...

Depressziós akarok lenni , mert amikor szarul vagyok/depressziós tüneteim vannak nem kell átélnem a valóságot. Mit gondoltok? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés
azthiszem voltam már depressziós, öngyilkos gondolataim voltak, szorongtam, feleslegesnek éreztem magam, üres voltam, magányos, stb stb.. nem voltam szakembernél, ezért nemtudom biztosra hogy depressziós voltam/vagyok-e. ez az állapot nagyjából 6 hónapig tartott, aztán volt egy jobb időszakom kb 3hónapig, most pedig kezdek visszaesni. szerettem volna újra átélni ezt az időszakot, mert akkor eltudtam zárkózni a világ elől, és nem is tudom megfogalmazni, de jó érzés volt, élveztem. próbáltam terelni a gondolataimat, de mindig azon kaptam magam hogy azon jár az agyam hogy depressziós AKAROK lenni. Tudom jól hogy ez nem helyes, de úgyérzem tényleg kezdek megint rosszul lenni, nem enni, lehangolt lenni, fáradt lenni, mindenért magamat hibáztatni stb stb.. arra is gondoltam hogy önsajnáltatásból, nemtudom ti mit gondoltok, mit kéne tisztánznom magamban vagy csinálnom. Mi történik velem? Lehet hogy azért akarok depressziós lenni mert depressziós vagyok? Vagy ez csak sima hangulatingadozás? Kérlek segítsetek, nagyon de nagyon összezavarodtam.
2021. jan. 30. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha ténylegesen depressziós lennél akkor eszedbe se jutna depressziósnak AKARNI lenni. Légyszíves, ne viccelődj egy ilyen súlyos betegséggel! Ami neked vicc, az másnak a szomorú valóság, divatozz mással! Depresszió nélkül is el tudsz zárkózni...
2021. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy depressziós és ha van egy kis eszed nem is akarsz az lenni.Egyszerūen csak túl sok a szabadidõd.
2021. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sajnos valóban depresszióm van lassan 10 éve és képtelen vagyok leküzdeni, hiába erőlködök. Rengeteg hátrányom származott belőle, a barátaim és a párom is elhagyott. Szóval hatalmas butaság amit írsz és még sértő is.
2021. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
bocsánat, egyáltalán nem sértésnek szántam.
2021. jan. 31. 00:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jan. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
91%
Nagyon nem jó amit írtál én drog és kábítószer függő is lettem miatta amivel nem úszod már meg hogy ne öld meg magad csak elhúzni tudod ha ebbe lépsz nem lesznek barátaid párod életed és tönkreteszed vele magad figyej én azt tudom tanácsolni hogy ezeket a gondolatokat hagyd el és keress normális barátokat szórakozást munkát és célt soha ne menj ebbe bele mert lehet az egész fél vagy ha már csak a negyed életed is elrontod vele nem éri meg küzdeni az életedért (ha gondolod irj privátba ha még többet akarnál tudok még mesélni... annyi legyen elég hogy jelenleg a boltba nem tudom kiszámolni mennyi pénz kell adnom ) Ugyhogy csak kitartás !
2021. jan. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Legyél depressziós, neked adom az enyémet. Majd rajossz
2021. jan. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A melankóliát ne keverd a depresszióval. Az utóbbi színtiszta szenvedés, maga az "anti" állapota az örömnek, tehát senki sem kívánhatja, a mazochista sem, mert épp a lényege hogy nincs benne semmi örömteli, élvezhető, mert ilyenkor az ember képtelen örülni és élvezni bármit is.
2021. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha az lettél volna nem akarnál újra az elnni.
2021. jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
83%
Az előttem lévőek nem voltak túl empatikusak... egyébként én már átéltem több depressziós időszakot is, de az egész inkább egybefolyt, és a köztes részek közben sem voltam egészséges mentálisan. Olyankor én is éreztem hasonlót. És teljesen elfogadható amit érzel, mások nem vonhatják kétségbe azt amilyen érzéseid vannak. A depresszió tényleg nagyon fájdalmas. Én talán azért is "akartam" újra depressziós lenni, mert ez is egyfajta önbüntetés. Hátha nálad is hasonló az ok.
2021. febr. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!