Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit értenek az emberek a...

Mit értenek az emberek a trauma alatt? Honnan lehet tudni, hogy egy adott traumát feldolgozott-e az illető?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ami nem okoz mondjuk PTSD-t. Tehát nem az ilyesfajta trauma, mert azt értem, hogy mi. Mert nagyon sokszor hallom ezt a trauma szót, mindenki tele van traumákkal. És nem hinném, hogy ezek mind súlyosak lennének, inkább ilyen kisebb traumák. Legalábbis ezt mondják, hogy traumatiuálva vannak, meg egy csomó traumájik van. És nem igazán tudom, hogy mire gondolnak. Minden egyes rossz élmény egy trauma? Vagy mire gondolhatnak az emberek? Illetve ezekről a hétköznapi traumákról, honnan tudja valaki, hogy feldolgozta e? Egyaltalán fel lehet dolgozni? Ezeket hogy dolgozzák fel az emberek?

2021. jan. 31. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy megrázó, negatív esemény, ami megváltoztatja a lelki egyensúlyt, esetlegesen fizikai tünetekkel járhat együtt.

Tágabb értelemben véve szerintem mindenkinek megvan a maga traumája, a túl nyomó többségnek volt olyan történés az életében, amit annak élt meg, és rajtahagyta a bélyegét a személyiségfejlődésén.


"És nem hinném, hogy ezek mind súlyosak lennének, inkább ilyen kisebb traumák" - minden ember élete különbözik, más és más ingerküszöbbel rendelkezünk.

Valaki azt éli meg traumaként, hogy autó balesetet szenvedtek, és elveszített egy hozzátartozót, de más életében lehet az lesz a trauma, hogy gyermekkorában állandóan verték. A kettőt nem lehet összehasonlítani így, de egyénekre lebontva, az adott ember életére kivetítve az egy negatív sokkhatás volt, egy negatív élmény, ami a további életükre hatást gyakorol.


Az, hogy ki mennyire képes ezeket feldolgozni egyén- és traumafüggő, sokaknak segítség nélkül egyáltalán nem megy.

2021. febr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És ezek az emberek, ők tudják, hogy tarumát szenvedtek? Tehát ha azt szenvedz, akkor autómatikusan jön hozzá a tudat is, hogy ez most traumatizált?
2021. febr. 1. 01:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem
2021. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!