Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » D-vitamin okozhat pszochotikus...

D-vitamin okozhat pszochotikus tüneteket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez fura, mert mindenhol azt tanácsolják, hogy a D-vitamin fontos, főleg a téli időszakban, ezért én is elkezdtem szedni. Nem ez az első eset, 2017 tavaszán elkezdtem 1-2 hónapig kúraszerűen szedni, az azt követő időszakban téveszméim lettek, és hallucinációim, akkor majdnem bekerültem egy pszichiátriai intézménybe is. Fokozatosan jobb lett, most kb. 4 év után az immunrendszer erősítése miatt kezdtem el szedni, pár napja tart, de ismét hallucinálok, fura látomásaim vannak, mintha követne egy árnyék. Próbálok nem odafigyelni ezekre, de eszembe jutott, hogy ilyen csak akkor volt, amikor szedtem. Nyilván akkor derül ki, hogy mennyire hozható a kettő egymással összefüggésbe, ha abbahagyom és vagy csökkeni fognak a tünetek, vagy megmaradnak.


Annyi még, hogy nyáron a napozás után kipattogok. Még arra gondoltam, hogy valamilyen napallergia lehet esetleg, vagy szintén a Dvitamin, mert UV hatására termelődik a bőrben.


Nincs semmilyen mentális sem szervi betegségem, fiatal egyetemista vagyok. Voltam pszichológushoz, amikor 2017-ben volt ez a pszichotikus epizód, de nem állapított meg ezen kívül semmilyen betegséget.


2021. jan. 31. 04:15
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Így ahogy leírod, van benne valami ráció. Egyénfüggő kire miként hatnak a vitaminok. Nekem is van ilyesmi tapasztalatom, nem d vitaminnal, hanem c vitamint pár napig szedem, azonnal orrfolyás és láz jelentkezik. Fura, de ez van. Szerintem ne szedd akkor a d vitamint, lehet hogy elvan a szervezeted anélkül is hogy kivülről pótolnád.
2021. jan. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges, a D-vitamin különben is egy hormon, és nem lehet kizárni a hatását az idegrendszerre.
2021. jan. 31. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem magas pulzust okozott most. Ma próbáltam ki elősször a 4000 NE -s vitamint spray formájában.
2021. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!