Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » EPILEPSZIÁSOK! Tapasztalatotok...

EPILEPSZIÁSOK! Tapasztalatotok a "Levetiracetam" nevű gyógyszerrel kapcsolatban? Rá lehet függeni, tompít? - (Kezdő vagyok a betegségben)

Figyelt kérdés

Enyhe epilepsziát állapítottak meg nálam közel fél éve, napi 2x500Mg-ot kell ebből szednem.


Rohamom eddig nem volt, meg előtte is -magánéleti dolog miatt- volt valami "epileptikus" rohamom, és már akkor gyanítottam, hogy ez az volt. Végülis kórházban állapították meg, mert ott is rohamom volt, de csak pár perces. /Epilepsziától független műtétem volt/.


Szóval félek, mert fiatal húszas vagyok, és pont idén terveztem pl jogsit is, el vagyok arról is tiltva.


A háziorvosom meg a doki "bizakodó" -jogsival is kapcsolatban-, mert mint írtam enyhe, és eddig mióta fennáll bizonyos élethelyzetem egy nagyon bő 2 év alatt 3x volt nagy rohamom (nem volt széklet meg bevizelés).


Csak az a problémám, hogy eléggé heves vérmérsékletű vagyok, állandóan stresszelek, meg ez bizonyos negatív élethelyzetben vagyok, zsákutcában, alvási problémám van, szóval nagyon aggódom, hogy a személyiségem miatt inkább erősödni fog.


Vélemények, tapasztalatok?

Vagy egyáltalán mit csináljak?



2021. jan. 31. 18:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ezek az említett rohamok is abból adódtak, hogy pl párkapcsolati, egzisztenciás, vagy túlzott stresszes gondban vagyok, és beleloholóm magam még jobban az eseményeket, és túlaggódok sok olyat, amit nem is kéne feltétlen.
2021. jan. 31. 19:01
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Napok óta látom, hogy itt kering ez a kérdés válasz nélkül, és megsajnáltalak. De sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, mert nem vagyok érintett.


Viszont facebook-on van egy csoport: "Epilepsziával Élők csoportja" néven fut, hátha ott válaszokat találsz a problémádra. :)

2021. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs fészbukom.
2021. febr. 3. 22:44
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkoor WebBetegen esetleg az orvos válaszol rovatot tudom még ajánlani neked, ha itt nem írna senki! Előző voltam.
2021. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Levil nem tompít. Nem szedatívum.
2021. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: esetleg kicsit álmos lehetsz tőle, de én nem tapasztaltam ismerősöm szedi, ő sem álmos tőle. Minden esetre ha felírták, szedned kell ha álmos vagy, ha nem. Az pedig butaság, hogy lelki okok miatt rohamoztál. A neuronokból kiáramló túlzott mennyiségű acetilkolinnak nem sok köze van az ilyen dolgokhoz. Ha van is, biztos nem ennyi alkalom lett volna. Ez "rendes" betegség. Jogsiról pedig annyi, hogy amíg azt mondják nem addig nem. Gondolom nem akarod, hogy mások, vagy családod, vagy te meghaljon e-miatt.

Szóval szedd a gyógyszert, tartsd be az előírtakat. Ez nem játék, hogy a gyakoriról tanácskodj.

2021. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Ja, amúgy ITO-n dolgozó nővér vagyok, idegsebészeten dolgoztam évtizedeken keresztül ,és rengeteg rohamnak voltam a szemtanúja.
2021. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
egyedi h álmosít-e vagy sem, de jogsiról sztem ne nagyon álmodj. sajnos ez ilyen. nem lesz szakorvos vagy házirovos, aki merné vállalni a felelősséget ...
2021. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
12%
Ettől (750 mg) apám megvakult és nem érti az ebéd szó jelentését se! Jól "letompították"!
2021. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a kislányom kapott Kepprát, aminek ez a hatóanyaga. 2,5 évet szedte, holnapután hagyjuk el. Mivel ő kicsi, és csecsemő korában kezdte, nem tudom megkérdezni tőle, hogy milyen volt előtte meg ilyenek. Az biztos, hogy rohammentes lett tőle és szépen fejlődött minden téren. Szurkolok, hogy Neked is jó legyen!
2022. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!